Часопис війни: 410 доба

  Триває 410 доба повномаштабної російської військової агресії. За інформацією пресслужби ГШ ЗСУ за минулу добу ситуація кардинально не змінилася. Ворог продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на чотирьох напрямках: Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському. За минулу добу ЗСУ відбили понад 50 атак противника.

  Сватівський напрямок. Тривають локальні бої вздовж лінії зіткнення, сторони ведуть артилеристські дуелі. Ворог так намагається віднайти слабкі місця в обороні ЗСУ і лісах на захід Кремінної. 

На Лиманському напрямку ворог намагався вести наступ в районі південніше Кузьминого та Верхньокам’янського – успіху не мав.

  Бахмутський напрямок. Тривають запеклі бої в центрі Бахмута. Рашисти посилили “музикантів” спецпідрозділами, які теж несуть велики втрати у боях за місто. Ситуація постійно змінюється. Деякі будинки переходять із рук в руки. Рашисти намагаються видавити ЗСУ до залізничного вокзалу.
  Як повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр, у боях за Бахмут рашисти кинули у бій найпрофесійніші підрозділи: “Це не лише Вагнерівці, а й спецпризначенці та десантно-штурмові загони. Разом з тим, вони несуть значні втрати”, – написала Маляр. “Це потребує відповідних оборонних заходів з нашого боку та оперативних рішень. Наразі ситуація контрольована. Командування постійно працює в зоні бойових дій. Штаби працюють цілодобово. Рішення по ситуації приймаються 24/7”,– резюмувала Маляр.

  Авдіївський напрямок. Триває активне переміщення сил і засобів рашистів для повного оточення Авдіївки. Тривають бої північніше Водяного. Тривають бої й в лісах між Новобахмутівкою та Новоселівкою Другою.

  Запорізький та Таврійський напрямки — без змін.

  Сьогодні “християни Захдного обряду” (римокатолики) святкують Великдень. Але свято  знову було затьмарене спробою Ватикану зрівняти жертву та агресора. В одному з головних великодніх ходів у Римі були використані двоє юнаків – з України та росії. З цього приводу речник МЗС Олег Ніколенко заявив: “Ми глибоко вдячні Папі Франциску за його турботу про Україну та українців. На жаль, змушені констатувати, що цьогорічна Хресна Хода була знову затьмарена спробою прирівняти жертву та агресора”.

  Речник МЗС нагадав, що мова йде про тексти, які були зачитані під час 10-ї стації Хресної Ходи: від імені українського підлітка, який знайшов прихисток в Італії після захоплення російськими військами Маріуполя, та російського хлопця, брат-військовослужбовець якого втратив життя, а батько та дід зникли безвісти як учасники загарбницької війни росії проти України.

  Ми розчаровані, що Святий Престол не взяв до уваги аргументи української сторони про образливий характер такого жесту. Спільна участь українця та росіянина спотворює дійсність, в яку росія занурила українців, втілюючи проти них геноцид. Більше того, такий крок підриває принципи справедливості та загальнолюдської моральності, дискредитує концепцію миру та братерства”, — сказав він.

  Ніколенко додав, що спроби поставити знак рівності між Україною, яка страждає, та росією, яка завдає страждань, не сприяє примиренню. Примирення може настати лише після української перемоги, покарання всіх російських злочинців, покаяння за завдані страждання та прохання пробачення перед українцями.

  “Розраховуємо, що Святий Престол надалі буде дотримуватися підходу, який базуватиметься на глибинному розумінні справедливості та відповідальності за відновлення миру в Україні і встановлення справедливості”, — наголосив речник речник МЗС України.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни: 409 доба