Часопис війни: 400 доба

  Триває 400 доба повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За інформацією пресслужби ГШ ЗСУ противник зосередив основні зусилля на здійсненні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. В епіцентрі бойових дій залишаються Білогорівка, Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка. Підрозділи Сил оборони України за минулу добу відбили на них понад 60 атак ворога.  

  На Лиманському напрямку протягом доби противник вів безуспішні наступальні дії в районах Стельмахівки та Виїмки. 

  Ворог продовжує штурм Бахмута. Минулої доби наші воїни відбили 28 атак противника. Разом з тим ворог намагався вести наступ в районі Оріхово-Василівки, здійснив обстріли населених пунктів – Оріхово-Василівка, Бахмут, Іванівське, Часів Яр, Новомаркове та Олександро-Шультине.
  На Авдіївському та Мар’їнському напрямках противник вів наступальні дії в напрямку населених пунктів Новокалинове, Степове, Авдіївка, Сєверне, Первомайське, Мар’їнка – успіху не мав.
   Російські окупанти зайняли дві третини Бахмута, – ISW. За оцінками західних аналітиків, російські війська за останній тиждень взяли під контроль ще близько п’яти відсотків території Бахмуту, і наразі займають близько 65% території міста.З півдня підрозділи “чуваків-музикантів” просунулися до самого центру, ринку та Палацу культури, розташованого поряд з будівлею міськради. На північному заході міста “чуваки” повністю взяли під контроль територію АЗОМ і просунулися в промзону на південь.
  На Шахтарському напрямку, протягом доби, ворог здійснив обстріли по районах Вугледара, Пречистівки та Великої Новосілки.
  На Запорізькому та Херсонському напрямках противник обороняється.
 
  Україна витрачає на війну 130 млрд. грн. на місяць маючи дохід до Держбюджету України в 80 млрд.гр. Виходить, річний дефіцит бюджету може становити 600 млрд.гр. Як повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, основним завданням наразі є створення умов для фінансування військового бюджету. За його словами, цього року важливо зібрати заплановані податки, однак кардинальних податкових змін не планується.
 
  Керівництво російської федерації після фактичного провалу зимово-весняного наступу на фронті всі зусилля кинуло на те, щоб змусити “київську націоналістично-фашистську хунту” сісти за стіл переговорів. Для цього рашисти активізували “політичні консерви” по всіх країнах Світу, а також пропагандистські ЗМІ. До 31 травня рашисти мають за будь-яку ціну захопити Бахмут! Цю подію вони намагаються “продати”, як “переломний момент у війні”, після чого сторони мають негайно  сісти за стіл переговорів, щоб “спинити кровопролиття”.
 
  Головна причина гострої зацікавленості “в переговорному процесі” – виграти час на відновлення боєздатності дуже пошарпаних за 400 діб боїв збройних сил рфії. 
 

Росії терміново потрібно припинення вогню – Москва вирішила натиснути на Київ

Часопис війни: 399 доба – у рашистського окупаційного угрупування Схід новий командувач