Звернення воєнкорів – українські журналісти вимагають від влади скасувати поділ на “своїх” та “не своїх” (ВІДЕОЗВЕРНЕННЯ)

  П’ятнадцять відомих українських журналістів-воєнкорів записали відеозвернення, де висловилися проти завеликої кількості перепон у доступі до інформації

Звернення воєнкорів

  Ми – кореспонденти, які висвітлюють українсько-російську війну.
  Ми знімаємо, фотографуємо, пишемо тексти і записуємо аудіоісторії.
  З 2014 року, а не з 24 лютого 2022-го говримо про військових на передових, та про цивільних у прифронтових містах і селах.
  Це для нас більше, ніж просто робота. Це наш вклад у майбутню Перемогу України. І наша можливість помститися за тих, кого у нас назавжди забрали вороги.
  Понад 9 років російсько-української війни ми не просили у держави пільг, нагород чи страховок. Натомість завжди і всюди ми наполягали на тому, щоб завжди і всюди наполягали на можливості виконувати свою місію.
  Ми маємо акредитацію від Міністерства Оборони України, відповідні навички та досвід, засоби захисту. А також безцінну і фундаментальну, як для роботи на війні, довіру військових і добровольців, яка напрацьовувалась роками.
  І замість того, щоб протистояти росіянам, ми також змушені протистояти системі української влади, яка вирішила цензорувати війну, забороні працювати у “червоній зоні”, де й досі залишаються місцеві мешканці.
  Додаткові “дозволи для потрапляння в окремі місця”, створення списків “виняткових журналістів” з переліку “обраних медіа”, які, тільки чомусь “тільки вони”, мають преференції доступу до “червоних зон”.
  І найперше – відсутність діалогу і будь-яких пояснень та будь-яких аргументацій.
  Основна проблема в тому, що більшість фронту закрита для всіх журналістів. Ми розуміємо військову необхідність окремих обмежень. Але наявні на тепер забирають у нас будь-яку можливість працювати.
  Наразі на фронті виникла суттєва проблема з нашою роботою, оскільки у журналістів залишилася лише зйомка артилерії та тилу. Окремі ділянки фронту залишаються повністю закритими для преси.
  Свобода слова є цінністю, за яку ми боремося!
  Фото та відеофіксація є частиною інформаційної війни, а також нашої майбутньої інформаційної спадщини. Фото та відеохроніка для майбутніх поколінь формується саме зараз.

  Ми не хочемо потрапити у список “Своїх”. Ми мріємо щоб в Україні взагалі не було таких списків.
  Ми не вимагаємо преференцій, але вимагаємо поваги до своєї роботи та можливості і надалі виконувати її.


Анна Кудрявцева, “5 канал”,
Костянтин Мельников, “Факти – ICTV”,
Мар’ян Кушнір, “Радіо Свобода”,
Анастасія Федченко, інтернет видання “Новинарнія”,
Стас Кухарчук, кореспондент телеканалу “Інтер”,
Юлія Кірієнко, “ТСН, 1+1”,
Тетяна Наконечна, “Факти – ICTV”,
Ігор Левенок, телеканал “Інтер”,
Ігор Логінов, проєкт “Донбас-реалії, Радіо Свобода”,
Олена Максименко, журналіст-фрілансер, Donbas Frontline
Руслан Смещук, телеканал “Інтер”,
Олег Корнієнко, “Факти – ICTV”,
Євгенія Китаєва, “5 канал”,
Ольга Омельянчук, онлайн канал Reporter і “Радіо Свобода”,
Андрій Дубчак, Donbas Frontline

  Редакція “НОВА: новини ветеранів” підтримує право журналістів-воєнкорів на справедливий доступ до роботи на передовій і закликає військове командування та представників державної влади знайти компроміс при впровадженні нових правил воєнної акредитації.

Олександр Олійник, “НОВА: новини ветеранів”

НАГАДУЄМО:

Часопис війни: 400 доба