Часопис війни: 324 доба

  За інформацією Генерального Штабу Збройних Сил України підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Стельмахівка, Макіївка і Білогорівка Луганської області та Спірне, Роздолівка, Сіль, Красна Гора, Підгородне, Бахмут, Кліщіївка, Предтечине, Курдюмівка, Водяне, Невельське, Красногорівка, Мар’їнка та Велика Новосілка Донецької області.


  За даними аналітиків, українські сили більше не підтримують організовану оборону у Соледарі. Війська РФ, ймовірно, витіснили українські сили із західної околиці міста. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW). Російські сили, ймовірно, контролюють весь Соледар. Аналітики зазначили, що Генштаб ЗСУ 12 січня здебільшого не повідомляв про те, що українські сили відбили російські атаки на Соледар порівняно зі зведеннями днем раніше. Однак захоплення всього міста не є важливою подією в оперативному значенні і навряд чи сприятиме неминучому оточенню Бахмута.


  З 24 лютого 2022 року по 13 січня 2023 року російські війська змогли подолати відстань від Попасної до Соледара, яка становить близько 20 км. Роспропаганда подає це, як грандіозний успіх. (КАРТА). 

 

  Крім того, незважаючи на те, що лише з наступного тижня США почнуть навчати українських військових керувати БМП Bradley,  рашистський генерал Конашенков повідомив про дострокове знищення російськими військами чотирьох таких машин, які ще, навіть, не доїхали до України.

 

БМП Bradley

  У США не бачать ознак підготовки до наступу з Білорусі, заявив прес-секретар Пентагону бригадний генерал ВВС Патрік Райдер. “Що стосується Білорусі, то ми продовжуємо уважно стежити за цим регіоном. Ми знаємо, що російські війська провели єднання з білоруськими військами, але на даний момент немає жодних визнань підготовки наступальних дій”, – зазначив він.


  Але загроза ще одного вторгнення військ рфії з території Білорусі зберігається. Та погодні умови і зусилля бобрів у прикордонній працюють проти рашистів. Зараз в районі кордону розлилися річки, що призвело до підтоплення заболочених полів. У значній мірі цьому посприяла місцева популяція бобрів. «Коли [бобри] будують дамби, зазвичай люди їх руйнують, але в цьому році цього не сталося через війну. Так що тепер кругом вода і болото», – розповів представник Волинської ТРО, яка зараз проводить військові навчання в прикордонній зоні.


  рфія нарощує кількість військ на території України, повідомила Ганна Маляр із посиланням на ГУР. До зони ведення бойових дій окупанти перекидають мобілізованих з полігонів білорусі та рф. Так, якщо минулого тижня у складі російських окупаційних військ, з урахуванням оперативного резерву, було 250 формувань, тепер їх кількість збільшена до 280. Основні зусилля рашистів зараз зосереджені на Донеччині.


  Радник Державного Департаменту США Дерек Чолле заявив, що Сполучені Штати Америки працюють над нейтралізацією діяльності ЧВК «Вагнер» по всьому Світу.

 

НАГАДУЄМО:

Часопис війни: 323 доба