Часопис війни: 175 доба

  На початок 175 доби повномасштабної війни російські війська наступали на Харківському, Слов’янському, Донецькому, Бахмутському та Запорізькому напрямках, бої тривають. На Донбасі йде масований наступ росіян, військові тричі відбили штурми.


На Харківському напрямку зазнавши поразки під час спроби наступу на Уди, рашисти розпочали наступ неподалік Леб’яжого та Базаліївки, інформує пресслужба Генштабу ЗСУ.

 

Заставка КАРТИ

На Донецькому оперативному напрямку російські загарбники продовжують зосереджувати зусилля на Бахмутському та Новопавлівському напрямках. На Краматорському та Авдіївському напрямах противник намагається покращити тактичне становище військ.


На Слов’янському напрямку противник в районі Богородичного намагався вести наступальний бій, успіху не мав, відійшов. Поблизу Мазанівки та Новодмитрівки бої тривають.

 

Заставка КАРТИ

На Краматорському напрямку біля Спірного російські окупанти вирішили сходили в наступ, зазнали втрат та відступили. Російські війська не змогли просунутися на північний захід від Слов’янська і на схід від Сіверська.

 

Заставка КАРТИ

На Бахмутському напрямку противник вів наступальні та штурмові дії неподалік Залізного, Шумів та Зайцевого, успіху не мав, відійшов. В районі Соледара та Бахмутського запеклі бої тривають.

 

Заставка КАРТИ

На Авдіївському напрямку намагається вести штурмові дії у районі Опитного, запеклі бої тривають.

 

Заставка КАРТИ

На Запорізькому напрямку триває рашистський “ядерний шантаж” на ЗАЕС. В Міноборони РФії заявили, що українські сили в Нікополі «готуються до провокацій на Запорізькій АЕС». Все, що говорять рашисти потрібно розуміти з точністю до навпаки – Росія готує якісь провокації на ЗАЕС.

 

Заставка КАРТИ

На Південнобузькому напрямку ворог вживає заходів з поповнення втрат. Окупанти вели наступальні бої на північному заході “плацдарму”. Українські воїни добряче прорідили порядки російських загарбників та змусили ворога тікати. Повідомляється, що чеченські підрозділи передислоковуються до Херсонської області для затримання російських військових-дезертирів.

 

Заставка КАРТИ

На Кримському півострові знищення рашистского складу боєприпасів та трансформаторної підстанції у Джанкойському районі Кримського півострова серйозно порушили постачання російської армії на материковій частині України. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).


  Російські війська використовували Джанкой як залізничний вузл для перекидання військ та техніки в окуповані населені пункти на півдні Запорізької області, включаючи Мелітополь. Російська влада тимчасово призупинила пасажирське залізничне сполучення з Росії на Крим після “бавовни”.


  Радник голови ОПУ Михайло Подоляк заявив, що Керченський міст має бути знищено. “Це незаконне будівництво та основні ворота для постачання російської армії в Криму. Такі об’єкти мають бути знищені”, – сказав він.

 

Заставка КАРТИ

   Путін не полишив намірів хоче захопити більшу частину України та поміняти владу в Києві, але він всіляко намагається замаскувати свої справжні цілі, вважають фахівці “Інституту вивчення війни” (ISW).

 

  Разом з тим російське військове командування катастрофічно боїться переходу на оборони, вважає військвий експерт Жданов. Він має сумніви, що рашисти готові помирати за українську землю.

 

  “Поки вони наступають, захоплюють і грабують, у них є стимул, є якась ідея йти вперед… Але як тільки вони переходять до оборони, в рашистів взагалі будь-яка мотивація воювати зникає”, – зазначив експерт.

 

Заставка НАГАДУЄМО