БАЗУКА на озброєнні полтавських бізнесменів

  Варто одразу заспокоїти прихильників «військового аналітика» Арестовича:  ГС «БАЗУКА» – це Громадська спілка Бізнес-Асоціація Захисників України «Коловорот Ареїв».

  Неодноразово у своїх публікаціях ми наголошували на необхідності об’єднання зусиль ветеранських організацій із різних регіонів України для ефективного впливу на владу, для викорінення корупції, контролю за належним виконанням функціональних обов’язків високопоставленими чиновниками та заради кардинальних суспільних змін, яких конче потребують українці.

   Ми часто задаємося питанням: а що відбувається в наших колег-ветеранів у Дніпрі, Вінниці чи Миколаєві? Сьогодні наша розповідь про Полтаву, а наш співрозмовник – Тарас Лелюх, більше відомий за позивним «Сварог», керівник Громадської спілки «БАЗУКА».

Громадська спілка «БАЗУКА»

  – Це не що інше, – розповідає Тарас, – як абревіатура. І розшифровується вона: Бізнес-Асоціація Захисників України «Коловорот Ареїв»…

  Звичайно, йдеться про давню слов’янську й протоукраїнську релігію – Рідну Віру. Однак асоціація формується не за сповіданням, її учасники належать як до рідновірів, так і християн. Тут присутня інша приналежність, яка належним чином дотримується. Організація, заснована Тарасом-Сварогом, складається з учасників бойових дій та членів родин загиблих героїв. Усі ці люди мають власну справу, а спілка займається розвитком власних членів, їхньою підтримкою та навчанням. А також сприяє в отриманні замовлень від держави, від обласної адміністрації, від інших бізнес-партнерів.

  – Офіційно наша Спілка, – продовжує Тарас Лелюх (він на фото), – є самостійною організацією, але вона має тісні стосунки з Всеукраїнським об’єднанням «Рух ветеранів України». У Полтаві діють кілька організацій, що входять до цього об’єднання, та з усіма ними ми співпрацюємо. Це необхідна умова, тому що в цивільному житті ми повинні підтримувати один одного так само, як це було на фронті, починаючи з 2014 року й продовжуючи зараз, під час повномасштабного вторгнення.

НАВЧИТИ БІЗНЕСУ

  Одним із основних напрямків ведення бізнесу є отримання нових знань, а також проведення навчань, щоб ці знання ставали надбанням представників асоціації. Зараз без цього працювати, утримувати й розвивати власну справу дуже й дуже важко, а частіше за все просто неможливо.

  Завдяки добрим стосункам з керівництвом області, за три останні місяці спілка змогли провести два навчання з ведення бізнесу для новачків. На заняттях зокрема розповідали, як слід правильно написати проєкт, щоб отримати грант.

  – Цікаво, що найактивнішими тут були дружини учасників бойових дій, – ділиться враженнями Тарас. – Оскільки більше 80 % учасників зараз на фронті, цілком природньо, що тягар ведення бізнесу взяли на себе дружини.

  Так що навчання за участю Громадської спілки «БАЗУКА» організовуються й проводяться постійно, але про одну з навчальних програм слід розказати детальніше.

  Програма запустилася на минулому тижні. Навчатися будуть дві групи по 10 чоловік. Близько півтора місяці триватимуть навчання. Перша група вже навчається, а другу планують запустити за місяць. Курси носять назву «Майстер-директор» і коштують вони 600 євро. Профінансувала програму Полтавська військова адміністрація.

  Достатньо професійний бізнес-тренер Володимир Піменов із Києва розповість про технології, завдяки яким можна реалізувати власний бізнес і себе, одночасно знайомлячись із ринком. Важливою складовою є написання бізнес-плану для підвищення прибутку, виходячи з особистих даних кожної підприємницької справи.

– Із тих людей, які зараз проходять навчання, один є засновником і керівником охоронної фірми, де також працюють учасники бойових дій. Є дружина учасника, що займається аудитом, обліком, бухгалтерською діяльністю. Вона поки що працює самостійно, але хоче масштабувати діяльність, набрати працівників і перейти на новий рівень ведення бізнесу. Також є агрофірма, екоферма, невеликий магазин у сільській місцевості. Продаж будівельних матеріалів. Є виробництво дронів, мультимедійних тренажерів для гранатометних систем. Я дуже задоволений, що вдалося зібрати такий колектив…

ПІДХІД МАЄ БУТИ ЗВАЖЕНИМ!

  – Ви так цікаво й захопливо розповідаєте про програму, – запитали ми керівника спілки, – але ж головним є дещо інше. А саме результат! То ж яких результатів очікуєте від програми?

  – Особисто я знаю всіх людей, що записані й проходять навчання на цьому курсі. Добре розумію, що саме їм потрібно й можу припустити, на що кожен із них здатен зараз і буде здатен, отримавши нові знання. Можу оцінити потенціал кожного. Тому стверджую, що вісім із десяти людей цілком здатні перейти на принципово вищий рівень ведення власного бізнесу.

  Тарас погоджується, що, організовуючи навчання для членів спілки, він також продовжує навчатися. Головним своїм завданням визначив – навчати й об’єднувати учасників бойових дій.

  – Приходить, скажімо, до мене боєць з будь-яким питанням. Я запитую, що в тебе є зараз і чого ти хочеш досягти. І буквально за 20 хвилин мені стає зрозуміло, може ця людина вести бізнес, чи їй краще залишатися найманим працівником. Про такі речі я говорю відверто, щоб людина не втрачала ні часу, ні сил.

  Але є один не дуже приємний момент, коли ветерани-підприємці намагалися підтримати таких самих, як вони – учасників бойових дій. Раніше дуже багато уваги приділялося цим питанням. Але на певному етапі виявилося, що багато людей швидко звикають до цього й починають думати, що тепер їм зобов’язані. Є інша група людей, які отримали посвідчення УБД і прагнуть будь-що їх монетизувати. Тому зараз до питань знижок і пільг асоціація підходить дуже зважено. Тим більше, що в переважній кількості випадків підприємці працюють з мінімальними прибутками, продаючи товари й послуги практично за собівартістю.

   У всіх інших питаннях щодо підтримки ветеранського руху на Тараса Лелюха та очолювану ним Спілку «БАЗУКА» цілком можна покластися!..

Володимир Гречко, НОВА: новини ветеранів.

НАГАДУЄМО:

Ця війна нам показала, що завжди потрібно розраховувати тільки на себе, – нардеп Гончаренко