Жінки, які працюють на певних посадах, мають бути поставлені на військовий облік

   17 грудня 2021 року набув чинності наказ Міноборони від 11.10.2021 р. №313, яким затверджено перелік галузей і професій, за якими жінки, що працюють на певних посадах, мають бути поставлені на військовий облік та перебувати на ньому. Наказ було зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03 грудня 2021 року за №1566/37188.

 

  Перелік містить 35 фахових напрямків, кожен із яких, по суті, представляє десятки окремих спеціальностей господарської діяльності. Тут є всі найбільш масові професійні галузі — від громадського харчування, юриспруденції та економіки й аж до видавництва та поліграфії. Цікаво, що на військовий облік встануть не тільки керівники та провідні посадовці важливих інфраструктурних підприємств, а й представниці робочих спеціальностей. Тобто мова йде про сотні тисяч українських жінок.

 

  Міністерство оборони України має розробити алгоритм, як саме жінкам стати на військовий облік. Його планують оприлюднити до кінця наступного тижня. Про це повідомило РБК-Україна з посиланням на слова радниці заступника міністра оборони Наталії Воронкової, сказані в ефірі Громадського радіо.

 

  Алгоритм та додаткова інформація має з’явитися на сайтах військкоматів та Міноборони. За словами Воронкової, розглядається надання можливості стати на облік дистанційно.