Сьогодні – День штабних спеціальностей і військ спецзв’язку

  23 грудня в Україні відзначають “День українських військовослужбовців оперативного контролю всіх рівнів”. Професійне свято має також назву: «День штабних спеціальностей та військ спецзв’язку».

 

  Система урядового зв’язку і в даний час є єдиною телекомунікаційною системою, яка за своїми характеристиками та організацією здатна виконувати своє головне призначення: забезпечувати надійним, безперебійної засекреченим зв’язком Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України з командуванням Збройних Сил України в мирний та воєнний час, забезпечувати спеціальними видами зв’язку вищих посадових осіб держави, посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування.

 

  25 серпня 1991, на наступний день після проголошення Верховною Радою України Декларації про незалежність, під юрисдикцію України були взяті спеціальні види зв’язку. У березні 1992 року був прийнятий Закон України «Про Службу безпеки України», який законодавчо визначив порядок забезпечення засекреченим і шифрованим документальним зв’язком державних органів України та відповідних посадових осіб.

 

  Головне управління урядового зв’язку було створено 12 жовтня 1992 року. Воно підпорядковується Службі Безпеки України. У найкоротші терміни спеціалістами ГУУЗ на основі українського фрагменту системи урядового зв’язку СРСР, була створена Державна система урядового зв’язку України.

 

  29 квітня 2021 року, Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про День Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України» № 181/2021. Згідно цього Указу в Україні з’явилося професійне свято – День Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, яке відзначати щорічно 25 травня.