Зеленський все ж таки відсторонив голову КСУ Тупицького

Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ поки що на два місяці. Про це повідомляє Офіс глави держави.

 

«Я підписую цей указ заради відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи», – наголосив Володимир Зеленський.

 

Зазначається, що рішення було ухвалене після отримання та опрацювання фахівцями Офісу президента клопотання ОГП, підписаного виконувачем обов’язків генпрокурора, про відсторонення судді КСУ Олександра Тупицького від посади строком на два місяці.

 

Заступник керівника ОП Андрій Смирнов зазначив, що клопотання було скеровано на виконання ст. 154 Кримінального процесуального кодексу, яка передбачає, що посадові особи, призначені Президентом України, відсторонюються від посади за клопотанням прокурора, і рішення ухвалює Президент.

 

«Жодних застережень щодо можливості його розгляду та ухвалення відповідних рішень нами не було встановлено», – зауважив він.

 

Він також додав, що голові КСУ було повідомлено про підозру від Офісу Генпрокурора за статтями, які демонструють конфлікт інтересів.

 

При цьому представник Зеленського у КСУ наголосив, що це рішення є тимчасовим заходом і не означає припинення його повноважень судді.

 

Нагадуємо: