Заходу потрібно реформувати власне ставлення до ролі росії в архітектурі євроатлантичної безпеки, – речник МЗС України

  У Міністерстві закордонних справ дали відповідь на заклик Білого дому про проведення Україною реформ, аби відповідати стандартам НАТО. “Звернули увагу на заяву речниці Білого дому про необхідність проведення Україною реформ, аби відповідати стандартам НАТО, перш ніж приєднатися до Альянсу… Окрім України, зараз в світі немає жодної іншої країни, яка би проводила таку кількість реформ в умовах масштабної війни на своїй території. Докорінні внутрішні перетворення в Україні невідворотно продовжуватимуться”, – написав речник МЗС України Олег Ніколенко у Facebook.

  “Водночас вважаємо, що одна реформа у Світі залишається незавершеною. Це – ставлення Заходу до ролі росії в архітектурі євроатлантичної безпеки”, – додав Ніколенко.

  “Щойно наші партнери будуть розглядати питання членства України в НАТО без озирання на москву, стане очевидним, що надання Україні запрошення до членства в Альянсі вже на цьому етапі відповідає безпековим інтересам союзників, стане важливим кроком задля відновлення миру в Україні і Європі загалом та унеможливлення повторення російської агресії в майбутньому”, – наголосив Ніколенко.

Прем’єр Шмігаль має бути покараний через лобіювання підвищення тарифів під час війни, – Ігор Мосійчук

  Президент Литви Гітанас Науседа демонструє оптимізм: на його думку, на саміті НАТО у Вільнюсі вдасться домовитися про такі зобов’язання перед Україною, які її не розчарують. Деякі країни НАТО приїдуть до Вільнюса із зобов’язаннями надати Україні гарантії безпеки, і вже є домовленість про створення Ради Україна–НАТО для посилення інтеграції Києва в Альянс. Очевидно, йдеться про персональні гарантії “найближчих друзів”.

  Буданов, навпаки, фонтанує песимізмом: він стверджує, що позаглядав на столи лідерів деяких країні побачив чорновики виступів, тому переконаний – майбутній саміт не задовольнить очікувань українського суспільства.

  46 авторитетних західних експертів, військових та дипломатів – всі ті, хто думає мірками здорового глузду, а не політичної доцільності, – підписали лист із закликом якомога скоріше надати Україні дорожню карту членства до НАТО. Терміни та особливості мали б передбачати вступ нашої держави вже наступного року на саміті у Вашингтоні.

НАГАДУЄМО:

Російська Федерація завдала Україні збитків майже на $150 мільярдів