Закавказький фронт: тривають бої за Лачинський коридор – ключовий шлях постачання військ Вірменії в Нагірному Карабаху

 04 листопада 2020 року Глава вірменської окупаційної адміністрації в Нагірному Карабаху (Арцаху) Араік Арутюнян “поспіхом відступив” у Єреван. Звідти Арутюнян зробив заяву на своїй сторінці в соціальній мережі “Фейсбук”, що його “адміністрація” переведена із Степанакерта (Ханкенді) до Єревану. Втеча “влади Арцаха” може свідчити на користь того,що Вірменія, судячи з усього, вже не в змозі контролювати територією НКАО.

 

 На тлі поступового просування вглиб Нагірного Карабаху армійських підрозділів армії Азербайджану частини вірменської армії відступають все далі зі своїх “дальніх рубежів”. 

 

“У цій військовій ситуації, спровокованої Азербайджаном проти Арцаха, для надання вам соціальних та адміністративних послуг (отримання соціальних виплат, оформлення документів, інші послуги) та різної допомоги, за моїм дорученням оперативний штаб в Єревані вже виконує свою повну роботу”, – заявив Арутюнян.

 

 Тим часом дорога між двома важливими населеними пунктами Нагірного Карабаху Шуші і Лачін в даний час закрита для пересування цивільних осіб. В цьому зізналися в Єревані.

 

 За даними вірменських ЗМІ дорога обстрілюється і поблизу неї помічені активно діючі диверсійно-розвідувальні групи Азербайджану.

 

 У той же час азербайджанські джерела повідомляють, що Баку вже взяв під контроль дорогу Лачін – Шуша. Вірменські ЗМИ хоч це і спростовують, але визнають, що дорога вже фактично заблокована.

 

 Лачинський коридор – ключовий шлях постачання військ Вірменії в зоні Нагірного Карабаху. Як тільки Єреван втратить контроль над цим регіоном, ситуація для вірмен різко погіршиться. Без боєприпасів і зброї вони навряд чи зможуть довго утримувати свої позиції.

 

Нагадуємо: