Туреччина продовжує сейсморозвідку в зоні газового родовища у виключній економічній зоні “Республіки Кіпр”

 04 листопада 2020 року Нікосія розповсюдила в середу в міжнародному морському оповіщенні NAVTEX вимогу до турецького сейсмографічного судна RV Barbaros Hayreddin Pasa негайно припинити сейсморозвідку в зоні газового родовища у виключній економічній зоні (ВЕЗ) Республіки Кіпр.

 

 Заява пролунала у відповідь на поширене Анкарою повідомлення для середземноморських морських суден про те, що місія корабля Barbaros Hayreddin Pasa, супроводжуваного допоміжними судами TANUX 1 і Apollo Moon, триватиме до 16 лютого 2021року. У Нікосії цю місію охарактеризували як “незаконні операції у виключній економічній зоні та на континентальному шельфі Республіки Кіпр”, про що також сказано у відповідному сповіщенні кіпрської сторони.

 

 Анкара вже кілька разів направляла судно Barbaros Hayreddin Pasa в ВЕЗ Республіки Кіпр після того, як в 2011 році Нікосія прийняла рішення почати розвідку газу на кіпрському шельфі. Туреччина не визнає Республіку Кіпр з 1963 року та заперечує межі її ВЕЗ. Анкара заявляє, що не допустить проведення геолого-розвідувального буріння біля берегів острова без згоди турецько-кіпрської громади. За версією Туреччини, супроводжувані військовими кораблями бурові судна знаходяться в зоні газового родовища на підставі ліцензій, виданих “Турецькою Республікою Північного Кіпру” (ТРПК) — самопроголошеною державою, яку офіційно визнає тільки Анкара.

 

Нагадуємо: