З’явились подробиці про затриманого за шпигунство посадовця на Харківщині

Служба безпеки України повідомляє про затримання чиновника однієї з міськрад Харківської області за шпигунство на користь Росії. Агент ворожих спецслужб мав збирати розвідувальну інформацію про військові об’єкти регіону, особовий склад української спецслужби та підрозділи Збройних сил України, а також про місцевих патріотично налаштованих активістів.

 

За даними співробітників СБУ, чиновник мав зв’язок із кураторами у РФ та входив до агентурного апарату одного з так званих “депутатів Народної ради ДНР 2 скликання”. Зібрана інформація ним інформація використовувалась для проведення пропагандистських інформаційних кампаній з метою розхитування ситуації в Україні.

 

З особистих джерел інформаційної агенції “Нова – новини ветеранів відомо”, що затриманого звуть Ключенко Сергій Михайлович. Він працює у Красноградські міській раді Харківської області на посаді завідувача сектору цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами. Затримання посадовця сталося ще на минулому тижні у четвер.

 

У коментарі агенції “НОВА – новини ветеранів” голова міської ради міста Красноград Кривенко Світлана розповіла, що дійсно в приміщенні міської минулого тижня ради працювали співробітники Служби безпеки України.

 

“У нас в приміщенні міськраді, безпосередньо у нього на роботі, був обшук. Але на робочому місці правоохоронці ніякого підозрілого матеріалу у нього не знайшли. Мені відомо, що знайшли у нього щось вдома, але, звісно нам подробиці не повідомляють. Він написав заяву на два тижні на відпустку і більше ніякої інформації у мене немає. Ми чекаємо відповіді від правоохоронців про його подальшу долю”, – зазначила міський голова.

 

Водночас Світлана Кривенко схарактеризувала Сергія Ключенко як порядну людину, проте доволі самотню.

 


“Він характеризується позитивно. Робочі завдання завжди всі вчасно виконував. Жодних претензій до нього немає і ніхто навіть не думав, що таке може бути. Він працює у міській раді вже давно. В грудні минулого року його було призначено на посаду очільника сектора цивільного захисту. Тобто зауважень у нас не було. І щодо поведінки, якось агресії або сепаратистських намірів ми ніколи не бачили. Єдине що, він живе один, сім’ї немає, а батьки померли. Що там вдома в нього невідомо – там ніхто не був”, – додає Світлана Кривенко.

 

Зараз посадовець затриманий згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Йому повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України.

 

 

Разом з тим,  Служба безпеки України продовжує проводити слідчі дії. Правоохоронці шукають інших осіб, які можуть бути причетними до протиправної діяльності.

 

Ветеран війни з Росією, а зараз депутат Харківської обласної ради від партії “Європейська Солідарність” Анатолій Козловський говорить, що для уникнення подібних “ганебних” ситуацій необхідно, що б люди, які обіймають посади пов’язані з обороноздатністю країни, проходили обов’язкову службу в Українській армії.

 

“Це давно відома позиція, як особисто моя, так і багатьох інших представників ветеранської спільноти. Звичайно, що ще окремо треба акцентовано ставити питання про цю людину тим, хто узгоджував його на таку важливу посаду, – наголошує депутат облради. – Звичайно, що завдяки грамотній роботі співробітників Служби безпеки, вдалося знайти агента ворожої спецслужби, але скільки ще таких, хто просто краще ховається? Тому, окрім пошуку зрадників в державних структурах, необхідно діяти й на упередження подібних ситуацій. Вважаю, що закон про те, що на окремі про окремі керівні посади можна потрапити лише після служби в Українській армії з 2014 року, так само необхідний, як і закон про колабораціонізм”,

 

Нагадуємо: