Верховна Рада дозволила українським прикордонникам застосовувати зброю та бойову техніку

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №5232 про Державну прикордонну службу України. За відповідне рішення проголосували 271 народний депутат. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання парламенту.

 

  Згідно Закону працівники Державної прикордонної служби отримали повноваження застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю у порядку і випадках, передбачених ЗУ “Про Національну поліцію” та військовими статутами ЗСУ, а саме: у випадку загрози життю чи здоров’ю співробітника, захисту людей від нападу, звільнення заручників чи незаконно позбавлених волі осіб.

 

  Військовослужбовці та працівники ДПСУ отримали дозвіл здійснювати візуальний огляд осіб, речей та транспортних засобів (поверхнева перевірка), а так само особистий огляд затриманих та оглядати і в разі потреби вилучати речі, що можуть бути речовими доказами або заподіяти шкоду життю чи здоров’ю людей. Крім того встановлюються умови та межі, вид та інтенсивність застосування заходів примусу з урахуванням конкретної ситуації, характеру правопорушення та індивідуальних особливостей особи, яка вчинила або вчиняє правопорушення та визначаються особливості застосування того чи іншого заходу чи засобу примусу.