З фронту у бізнес: в Україні вже понад п’ять років успішно функціонує “Асоціація підприємців-ветеранів АТО”

В Україні вже налічується понад 400 тисяч громадян, які брали участь у відсічі збройної агресії Росії на сході України. Багато хто з них пішов на війну добровольцем вже маючи власний сталий бізнес та досвід ведення підприємницької діяльності. Ветеранська спільнота створює додаткові зв’язки між людьми, які можуть розвиватися і в площині економічної взаємодії. Про підтримку ветеранського бізнесу, його започаткування та взаємну допомогу, журналіст інформаційної агенції “НОВА – новини ветеранів” поспілкувався з головою “Асоціації підприємців-ветеранів АТО”  (АПВА) Сергієм Позняком. 

 

Сергій Позняк - голова Асоціація підприємців-ветеранів АТО
Сергій Позняк, ветеран АТО у складі добровольчого батальйону МВС України Золоті Ворота та батальйону оперативного призначення НГУ ім. Сергія Кульчицького у 2014 – 2016 роках, голова “Асоціації підприємців-ветеранів АТО”. 

<em>Сергій Позняк</em>

<em>голова “Асоціації підприємців-ветеранів АТО”.</em>

“Моєму бізнесу вже понад 20 років, – розповідає Сергій, – і на війну я пішов вже бувши підприємцем. Я маю доволі сталий бізнес – це інвестиційний фонд FinStream та фінансова компанія Cronvest. Але FinStream з’явився саме після того, як я пройшов зону бойових дій, оскільки там я побачив багато хлопців, у яких були гарні бізнес-ідеї, але не вистачало фінансування для їх реалізації. Тому була створена концепція фінансування бізнесу і першими нашими клієнтами стали саме ветерани. Це була “Veterano Pizza” та її власник Леонід Остальцев”

 

 

 

Сергій говорить, що на сьогодні кооперація між його фінансовою компанією,  інвестиційним фондом та учасниками бойових дій вже виросла у цілу спільноту. Якщо спочатку це були лише перші кроки, коли відбувалося тестування програми та її перевірка, то зараз вже самі ветерани виступають в ролі інвесторів і вкладають гроші в фонд, з яким співпрацює  “Асоціація підприємців-ветеранів АТО”,  успішно здійснюючи інвестиції в бізнес, в першу чергу ветеранський.

 

 

<em>Сергій Позняк</em>

<em>ГОЛОВА “АСОЦІАЦІЇ ПІДПРИЄМЦІВ-ВЕТЕРАНІВ АТО”.</em>

“Завдяки такій кооперації ми здійснили фінансування ветеранських бізнесів на понад ніж 2 мільйоні доларів. Зараз “Асоціація підприємців-ветеранів АТО” має створену ефективну стратегію, основною метою якою є інклюзія ветеранів в українське суспільство. Ми хочемо досягти цього шляхом формування ветеранської бізнес-еліти в Україні. Бо ці люди вже довели свою відповідальність на фронті, тому, як до ведення власної справи, так і до розвитку економіки України вони будуть відноситися також сумлінно”

 

 

Нині можливостями “Асоціації підприємців-ветеранів АТО” скористались понад 100 учасників бойових дій, долучи Вони пройшли навчання, отримали фінансування для своїх проєктів. Також ці ветерани мають постійні консультації з асоціацією з приводу питань про підприємницьку діяльність. Як зазначив Сергій, зараз поступово вводяться членські внески в асоціацію, що є одним з етапів її чіткої структуризації. 

 

Першим поштовхом для діяльності АПВА на високому став захід, проведений у 2019 році в CEO Club Ukraine та за підтримки президента цього найвпливовішого бізнес-комьюніті Сергія Гайдайчука. Саме тоді зародилась концепція створення з ветеранів нової бізнес-еліти України.Також асоціація тісно та ефективно співпрацює з Міністерством у справах ветеранів, Торговельно-промисловою палатою України та фондом “Повернись живим” в рамках меморандуму, підписаному між ними. Учасники об’єднання скоро проведуть вже третій семінар присвячений підприємницької діяльності. На такі заходи запрошуються відомі висококласні спікери.

 

Возможно, это изображение (2 человека и текст)

 

 

 

<em>Сергій Позняк</em>

<em>ГОЛОВА “АСОЦІАЦІЇ ПІДПРИЄМЦІВ-ВЕТЕРАНІВ АТО”</em>

“Я виступав спікером на Міжнародному економічному форумі. Для того, щоб просто побачити тих спікерів, які там виступають, люди платять по 50 тисяч гривень за квиток. Наша ж асоціація просто організовує їх виступ на ветеранських профільних форумах і це для них безкоштовно. От, наприклад Масі Найєм, при всій його зайнятості, він виділив чотири години на свій виступ “Юридична складова бізнесу”, а на нього прийшло усього семеро слухачів. Нажаль”<br>

 

Асоціація взаємодіє з торговельними мережами, власники яких готові надавати майданчики для ветеранів на пільгових умовах. Також є і великі компанії, які можуть запропонувати деякі преференції для учасників бойових дій, наприклад, при закупці сировини, при взаємодії з контрагентами, устаткування і т.п.Сергій також розповідає, що популяризація ветеранського бізнесу в суспільстві дуже важливе. Для цього у “Асоціації підприємців-ветеранів АТО” є спільний проект з 5 каналом. Там відзняли вже 10 сюжетів про успішну власну справу ветеранів АТО.Ми попросили Сергія перелічити найбільш успішні приклади створення ветеранського бізнесу завдяки асоціації. За його словами, на сьогодні й досі найяскравіший проект – це “Veterano Pizza”.

<em>Сергій Позняк</em>

<em>ГОЛОВА “АСОЦІАЦІЇ ПІДПРИЄМЦІВ-ВЕТЕРАНІВ АТО”</em>

“Також слід розказати про компанію “Алатир Інвест” Ігоря Кравченко. Це компанія, яка займається зведенням багатоповерхових будинків. При чому цілими кварталами. Вони будують ці будинки, у містах супутниках атомних станцій. Тому що у людей, які працюють я ядерній енергетиці є можливість придбати такі будинки. Ну і звісно це підключення до комунікацій. Біля АЕС завжди є вільний доступ до води та електроенергії. Ми з ними вже працюємо третій рік. Ну і також слід згадати виробника консервованих продуктів готових до вживання  “I’m Ready” та їх нову продуктову лінійку “Fuse Foods”. <br>

 

 

 

Сергій каже, що якщо говорити про співпрацю з Міністерством у справах ветеранів, то на даний час є лише діалог та меморандум. І це вже непогано. Проте ніяких державних програм підтримки ветеранського бізнесу не передбачено. 

 

 

 

<em>Сергій Позняк</em>

<em>ГОЛОВА “АСОЦІАЦІЇ ПІДПРИЄМЦІВ-ВЕТЕРАНІВ АТО”</em>

“В мене було спілкування з одним з представників Мінвету, який розповів, що законопроект було включено поняття ветеранського бізнесу. І що мене вразило, так це той факт, що ніхто не проводив жодних консультацій з підприємцями та фахівцями цієї справи. Тому з державою все покищо на рівні діалогу”

Посилання на сторінку у Фейсбук організації: https://goo.su/8q2X

 

Нагадуємо: