Військовий корабель США випробував лазерну зброю в Аденській затоці (ФОТО)

  Військовий корабель США випробував протичовнову лазерну зброю в Аденській затоці, повідомило cusnc.navy.mil. У вівторок, під час випробувань військовий корабель США Portland зробив тестовий постріл зі своєї системи лазерної зброї по цілі в Аденській затоці, яка відокремлює Східну Африку від Аравійського півострова.

 

  5-й флот ВМС США, який знаходиться на Близькому Сході, стверджує, що лазер “успішно вразив ціль”. Раніше, в травні 2020 року, Portland використав лазер, щоб збити літаючий дрон. Протичовнову лазерну зброю збираються використовувати для протидії катерам-безпілотникам з бомбами, які використовують у Червоному морі єменські хусити.

 

Транспортний док-амфібія USS Portland (LPD 27) здійснює демонстрацію системи високоенергетичної лазерної зброї по нерухомій надводній навчальній цілі 14 грудня 2021 року під час плавання в Аденській затоці. Фотографія була зроблена з використанням короткохвильової інфрачервоної лінзи та оптичного фільтра.

  Laser Weapon System — (LaWS) – зброя спрямованої енергії (лазерна зброя), що розробляється в США на замовлення Військово-Морських сил США компанією Kratos Defense & Security Solutions.

 

Лазерна гармата LWSD Mk 2 Mod 0. (U.S. Naval Forces Central Command / U.S. 5th Fleet)

  Установка LaWS використовує твердотільний інфрачервоний лазер з регульованим рівнем “енергії пострілу”. Установки потужністю 30 кВт має бути достатньо для оборони від безпілотників і невеликих суден. При цьому існує кілька режимів (рівнів енергії пострілу), як для засліплення систем управління, так і для нанесення фізичного пошкодження нападникам.