NASA: Parker Solar Probe – перший космічний апарат, який долетів до Сонця (ВІДЕО)

  Американський космічний апарат (сонячний зонд) Parker Solar Probe вперше долетів до Сонця і “торкнувся” його корони. Автоматичний космічний апарат пролетів через один із шарів атмосфери Сонця – корону. Про це повідомило NASA.

 

  Космічний апарат пролетів через верхні шари атмосфери Сонця, де температура досягає  500.000 градусів за шкалою Цельсія, і взяв зразки частинок сонячної корони та здійснив фіксацію магнітних полів.

 

  “Точно так само, як посадка на місяць дозволила вченим зрозуміти, як він сформувався, дотик до речовини, з якої складається Сонце, допоможе вченим розкрити важливу інформацію про нашу найближчу зірку і її вплив на Сонячну систему”, – додали в агентстві.

 

  NASA розраховує, що місія дозволить зробити фундаментальний внесок у розуміння причин “нагрівання сонячної корони” і виникнення сонячного вітру (потоку іонізованих частинок, що витікає з сонячної корони).

 

  Зонд був запущений в серпні 2018 року з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида). Наприкінці жовтня 2018 року він перевершив рекорд наближення до Сонця, встановлений раніше німецько-американським апаратом Helios 2. На борту сонячного зонду знаходяться 4 комплекти наукових інструментів. Обладнання захищене оболонкою з вуглепластика товщиною 11,43 см, що дозволяє витримати нагрів до 1 400 градусів Цельсія. Вартість Parker Solar Probe  становить близько 1,5 млрд доларів США.