Відповіддю ЄС на агресивіні дії з боку Росії має бути заборона інвестицій для “Північного потоку-2” – переконаний посол Польщі при ЄС

“Російська влада прагне дискредитувати та поділити Євросоюз, а також єдність наших західних союзів. На сьогодні єдиною відповідною реакцією на конфронтаційні дії Росії є заборона інвестиції “Північний потік-2″. Це був би чіткий і однозначний наслідок висловлювань представника російської влади на тему ЄС та окремих країн-членів”, – вважає посол Польщі Садось.

 

Про це у вівторок у виданні Euractiv написав посол Польщі при ЄС Анджей Садось. Він підкреслив, що ЄС не може дозволити поставити себе у залежність від країни, яка веде відверто ворожу політику щодо ЄС.

 

“Завершення будівництва трубопроводу і розпочати співпрацю з “непередбачуваним партнером” означає дати дозвіл на порушення прав людини, переслідування, корупцію і поділ країн Заходу”, – заявив Садось.

 

Він переконаний, що користь, яку отримає Кремль від використання “Північного потоку-2” буде спрямовано проти громадянського суспільства Росії і російського опозиціонера Олексія Навального, який показав, на що витарчаються кошти, отримані від продажу російських енергоносіїв.

 

Читайте також:

“Прибутки від “Північного потоку-2″ зміцнять потенціал московського репресивного апарату”, – констатував посол Польщі при ЄС.

 

Дипломат нагадав, що аргументи польської сторони перед візитом глави європейської дипломатії Жозепа Борреля до Москви на минулому тижні були повністю проігноровані і з цього потрібно зробити висновки. Він наголосив, що візит Борреля показав європейським інституціям реальну ситуацію, яка раніше європейськими інституціями “послідовно ігнорувалася”.

 

Як повідомлялося, перебуваючи минулого тижня з візитом в Москві для обговорення проблем у відносинах між ЄС та РФ, Високий представник ЄС з закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель дізнався про рішення російської влади вислати трьох європейських дипломатів з посольств Швеції Польщі та НІмеччини з Москви, та «висловив глибоке занепокоєння» з приводу таких дії уряду РФ.

 

Як відомо, глава МЗС Польщі Збігнєв Рау перед візитом Борреля до Москви закликав серйозно зважити доцільність такого візиту в умовах репресій проти громадянського суспільства в РФії після арешту Навального. Він зазначав, що перед візитом до Москви Боррель мав би також провести переговори з новим Держсекретарем США Ентоні Блінкеном і главою української дипломатії Дмитром Кулебою.

 

Нагадуємо: