Від сьогодні Україна знову живе за своїм «поясним часом»

 Сьогодні, 25 жовтня 2020 року, в Україні повернулися до «поясного часу» – стрілки годинника перевели на одну годину назад. Про це інформує пресслужбу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

 

 “25 жовтня 2020 року о 4 (четвертій) годині за київським часом скасовується дія літнього часу з переведенням годинникової стрілки на 1 (одну) годину назад”, — йдеться в повідомленні.

 

 Запровадження переходу на літній/зимовий час пов’язане із спробою максимального використання світлої частини доби. Але щоб цього досягти у повній мірі ми маємо вдосконалити «такі переходи».

 

 По перше: фахівці пропонують здійснювати таки «перехід» у останню неділю ЖОВТНЯ і у першу неділю БЕРЕЗНЯ.  

 

По друге: пропонується також запровадити ще один «літній» перехід: у першу неділю травня – на годину вперед, а у першу неділю вересня – на годину назад. Таким чином протягом року ми будемо переводити стрілки годинника чотири рази: двічі вперед – на початку березня та на початку травня, і двічі назад – на початку вересня і в кінці жовтня. На думку фахівців саме такий підхід дасть можливість при мінімальних втратах використовувати у повній мірі всю «світлу частину» доби.

 

 Але і інша точка зору. Її прихильники якої вважають, що такі «переходи» шкідливі для організму людини і тільки створюють зайві незручності. Вони взагалі пропонують припинити “тягати стрілки годинника взад/вперед”.

 

 Сьогодні в Україні законом передбачено переведення стрілок годинників у останню неділю жовтня – на «зимовий час», який фактично відповідає «поясному часу» (+2), а в останню неділю березня ми переходимо на «літній час», переводячі стрілки годинників на одну годину вперед.

 

Нагадаємо, сьогодні, у неділю 25 жовтня, відбуваються вибори д місцевих органів влади. На них обиратимуть депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад, сільських, селищних, міських голів. Місцеві вибори в Україні вперше пройдуть в умовах пандемії коронавіруса, тому у МОЗ прогнозують спалах COVID-19  за два-три  після після голосування. Щоб цього не сталося громадянам РЕКОМЕНДУЮТЬ приходити на дільницю зі своєю авторучкою, ОБОВ’ЯЗКОВО бути в захисній масці та дотримуватися соціальної дистанції.