Сьогодні по всій Україні, окрім окупованих територій, розпочалися вибори до місцевих органів влади

 Сьогодні, з 8:00, розпочалося голосування на виборчих дільницях по всій Україні, яке триватиме 12 годин – до 20:00 без перерви. Загалом на місцевих виборах матимуть право проголосувати 28 млн. 622 тис. виборців, такі дані оприлюднила  Центральна виборча комісія (ЦВК).

 

 Українці сьогодні обирають депутатів районних, сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

 

 У день виборів паралельно з виборами відбувається ініційоване Президентом України Володимиром Зеленським «загальнонаціональне опитування», результат якого не матиме прямих юридичних наслідків. Українцям запропонують відповісти на п’ять запитань “від президента”.

 

 Пандемія вимагає від учасників виборчого процесу суворо дотримуватися необхідних правил поведінки на виборчих дільницях.

 

 Виборцям РЕКОМЕНДУЮТЬ приходити на дільницю зі своєю авторучкою, ОБОВ’ЯЗКОВО бути в захисній масці та дотримуватися соціальної дистанції. За відверте ігнорування дотримання цих вимог на порушника у встановленому законом порядку може бути накладений штраф.

 

 До людей, які перебувають на самоізоляції з підозрою чи захворюванням на COVID-19, може приїхати “виїзна виборча комісія”.

 

 На дільницях ви можете отримати кілька виборчих бюлетенів.

 

УВАГА!  Всі вони мають різне забарвлення:

— бюлетень світло-зеленого кольору — з виборів депутатів РАЙОННОЇ ради;

— бюлетень світло-жовтого кольору — з виборів депутатів МІСЬКОЇ ради;

— бюлетень світло-сірого кольору — з виборів депутатів РАЙОННОЇ У МІСТІ ради;

— бюлетень кремового кольору — з виборів депутатів сільської, СЕЛИЩНОЇ ради;

— бюлетень світло-рожевого кольору — з виборів сільського, селищного, міського ГОЛОВИ.

 

ПЕРЕД ТИМ, ЯК СТАВИТИ ПОЗНАЧКУ, УВАЖНО ПРОЧИТАЙТЕ ТЕКСТ, РОЗМІЩЕНИЙ У БЮЛЕТЕНІ!

 

 Так як ці вибори відбуваються «за відкритими списками», то в бюлетенях з виборів депутатів до рад різних рівнів вам крім позначки навпроти політичної партії потрібно буде ще й обрати зі списку конкретного депутата та написати у відповідній формі цифру, яка відповідає номеру вашого обранця у списку.

 

 Бюлетені для вибору депутатів у раду об’єднаної громади і у районну раду заповнюються за однаковим принципом.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЗІПСУВАВ БЮЛЛЕТЕНЬ?

 У цьому випадку потрібно одразу звернутися до члена виборчої комісії, який видав вам бюлетень, з проханням видати новий замість неправильно заповненого. Ви маєте написати про це заяву. Як її писати вам мають пояснити і допомогти на виборчій дільниці.

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Поміняти бюлетень (зіпсований вами) ви маєте право лише один раз!

 

У списку виборців навпроти вашого прізвища мають поставити відповідну позначку, вам видати новий бюлетень, а помилково заповнений бюлетень одразу погашається, про що складається акт, аби під час підрахунку голосів бюлетень був врахований як невикористаний.

 

УВАГА! Бюлетень НЕ БУДЕ ВВАЖАТИСЯ ЗІПСОВАНИМ, якщо виборець проголосує тільки за партію і не поставить “трафаретний” номер за кандидата. У такому разі голос виборця піде на підтримку партії “в цілому”.

 

І на останок: перед тим, як заповнювати бюллетень – УВАЖНО ПРОЧИТАЙТЕ, що там написано!

 

Нагадуємо: