Ветерани на протезах подолали підйом на Говерлу, щоб зібрати кошти для побратимів

П’ятеро ветеранів на протезах із Києва, Житомира, Чернігова, Чернігівщини та Черкас подолали понад 30 кілометрів і зібрали шість мільйонів гривень на потреби військових під час походу Чорногірським хребтом у Карпатах. 

Про це розповів Суспільному один із учасників маршруту Олександр Швецов.

Окрім спорядження, ветерани несли по 10 кг піску. З кожним зібраним мільйоном — скидали по кілограму. Також їх супроводжували два провідники.

“Коли ми вийшли на Говерлу, то у кожного було ще по 5 кг. На Говерлі ми все це скинули. У нас є відео, все було чесно”, — каже Олександр Швецов.

За його словами, похід — це ідея самих ветеранів. Його основна мета — зібрати 10 млн грн на потреби бригад, у яких вони воювали. Окрім цього, маршрутом Карпатами чоловіки хотіли мотивувати й інших бійців, які отримали поранення на війні.

“Цим походом ми хотіли показати хлопцям і дівчатам, які з такими пораненнями, що все — можливе, що можемо долати дистанції навіть більші, ніж здорові люди. Це була мотивація на майбутнє, психологічна реабілітація. Цим ми показали своїм побратимам і посестрам, що все — в наших руках, що можемо долати такі перепони, й найголовніше — ми допоможемо своїм бригадам здолати Москву, й Україна буде вільною”, — розповідає Олександр Швецов.