Ветерани АТО на Харківщині вимагають землі в ОТГ (ФОТО)

  Сьогодні ветерани АТО вимагали від депутатів Донецької Територіальної Громади (ТГ), яка знаходиться в Харківській області, нарешті прийняти рішення щодо виділення земельних ділянок. Про це повідомляє кореспондент “Нова: новини ветеранів”.

 

  Історія почалася ще навесні цього року,  – пояснює голова ГО “Спілка ветеранів АТО” Сергій Бабаєв. Він зазначає:

 

  “Тоді ми звернулися з офіційним листом до Донецької сільради з проханням розглянути можливість оформлення учасниками АТО земельної ділянки розміром у 58 Га, яка залишилася вільною після банкрутства колишньої птахофабрики. Але, на жаль, на нашого листа, ми не отримали відповіді й досі – а цю ділянку, як ми згодом дізналися, Донецька сільська рада, виділила для реалізації якогось нібито інвестпроекту.

  Наскільки ми знаємо, реалізація даного інвестпроекту і не розпочиналися і в реальності навіть планувань щодо цього нам не можуть надати   – тому ми рахуємо це штучно створеною комбінацією  для того, щоб учасники АТО не мали можливість оформити цю ділянку”

 

  Ветерани АТО/ООС переконані, що правоохоронні органи мають надавати оцінку таким інвестпроектам і відслідкувати подальшу долю цієї землі. Вже восени цього року більше 100 учасників АТО звернулися до Донецької сільради із відповідними заявами на оформлення земельних ділянок, на ті поля, які звільнив місцевий фермер.

 

  І вже третій місяць поспіль, за словами представників громадської організації учасників АТО/ООС,  вони спостерігають, як “Донецька сільська рада затягує процес виділення ветеранам вільних земельних ділянок, знову і знову вигадуючи будь-які причини для неприйняття рішення на користь атовців”.

 

   

Спочатку причиною для відмови була начебто відсутність реєстрації даних земельних ділянок, потім проблеми із земельною комісією, а сьогодні, коли на сесію завітали понад 50 ветеранів війни, депутати Донецької ТГ просто «не змогли зібрати кворум».

 

  Атовці вважають, що місцеві депутати – представники ОПЗЖ і Блоку Світличної “Разом!”, роблять усе можливе, щоб не дати ветеранам російсько-української війни скористатися своїм законним правом на отримання земельної ділянки.

 

  Голова ГО “Спілка ветеранів АТО” Сергій Бабаєв також повідомив, що на початок зими 2021 року у них в організації в черзі на оформлення земельної ділянки нараховувалося трохи менше 800 ветеранів.  При цьому, як він зауважив, – місцеві ОТГ за земельною реформою, влітку 2021 року отримали в розпорядження десятки тисяч гектарів землі, і якщо б кожна ОТГ (з більше ніж 50 у Харківській області), виділила земельних ділянок у розрахунку хоч для 20 ветеранів АТО – ця проблема була б повністю вирішена.

 

Сергій Куценко, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”.

Фото: Владислав Новак.