Ветеран Євгеній Марусик вважає, що посттравматичний синдром найкраще «глушити» роботою» – фото

Чернівчанин Євгеній Марусик (позивний «Карандаш») після участі у російсько-українській війни залишився інвалідом. Але це не зламало чоловіка, а навпаки – додало сил для щоденної боротьби та впевненості  у нашій перемозі

 

За словами «Карандаша», з початком бойових дій на Донбасі він навіть не думав йти на війну. Але перші загиблі захисники з Буковини змусили кардинально змінити плани:

«Я вирішив йти добровольцем до «Айдару». Після підготовки, на початку осені, вже брав участь у бойових виїздах своєї групи, яка відповідала за роботу безпілотного літального апарату. За допомогою цієї «пташки» ми виявляли позиції ворога та коригували вогонь. Працювали злагоджено, що дозволило нанести противнику значних втрат – як техніки, так і живої сили».

 

12 листопада 2014 року у Трьохізбенці наші військові потрапили під обстріл. Ветеран розповідає, що після вибухів снарядів з’являлися хмари сіро-зеленого кольору. Згодом у «Карандаша» почався сильний кашель, настільки сильний, що чоловік одного разу навіть втратив свідомість:

 

«Навесні 2015 року у столичному інституті пульмонології мені діагностували тяжкий перебіг астми та визнали непридатним до військової служби. На додачу на війні я отримав травму тазобедрених суглобів. На щастя, у 2016 році в рамках співробітництва між Україною та Угорщиною я потрапив до лікування до Будапешта, де мені замінили один з суглобів на ендопротез».

 

Здавалося б, молодому чоловіку після фізичних та моральних травм буде вкрай важко адаптуватися у мирному житті. Але Євгеній Марусик вирішив не здаватися і завантажити себе роботою.

 

Про фах захисника говорить його промовистий позивний. До війни «Карандаш» професійно займався графічним дизайном:

«Подорожуючи» по численних шпиталях, я потроху повертався до роботи. Спочатку працював фрілансером. Добре, що з довоєнних часів мав достатньо постійних замовників. Тоді, напевно, і вирішив, що після закінчення лікування обов’язково відкрию власну справу – рекламне агентство «Карандаш». До речі, маю свій лайфхак для ветеранів, які страждають від нав’язливих негативних думок. Потрібно знайти собі заняття, якому ви зможете присвятити весь свій вільний час. Тоді для негативу просто не залишиться місця».

 

Сьогодні агентство «Карандаш» пропонує своїм клієнтам широкий спектр послуг – від розробки логотипу до широкоформатного друку. Працюють з українськими та закордонними замовниками. Для учасників бойових дій передбачені бонуси та знижки.

 

Окрім розвитку власної справи, Євгеній Марусик разом з іншими ветеранами допомагає побратимам захищати свої права. Особливу увагу приділяють родинам загиблих воїнів. Захисник говорить, що бюрократія так міцно проникла у всі сфери нашого життя, що людям, які повернулися з війни, вкрай важко боротися з системою самостійно.

 

«Я роблю це не за якісь там преференції, а від душі. Як, зрештою, і з власної волі йшов колись на війну – боронити країну, а не заробляти гроші чи статус».

 

Олена Шаріпова, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

Зображення, використані у матеріалі, взяті з фейсбук-сторінок Євгенія Марусика (Жека Карандаш) та РА «Карандаш.

 

Нагадуємо: