Ветеран АТО розповів, чого зараз найбільше потребують ЗСУ

Ветеран АТО, очільник фонду “Повернись живим” Тарас Чмут розповів про найнагальніші потреби Збройних сил України на фронті. Як заявив він в інтерв’ю “Українській правді”, пріоритет номер один на фронті – це люди.

“Немає людей – немає всього решти. Якби була достатня кількість людей, війна була б зовсім іншою зараз”.

Говорячи про матеріальні потреби ЗСУ, Чмут зазначив, що найперше – це боєприпаси всієї номенклатури.

“В пріоритеті артилерійські снаряди, мінометні міни, далекобійні засоби ураження тактичного й оперативно-тактичного рівня, хотілося б і стратегічного рівня. Далі: бронетехніка, БТР, БМП. В цьому списку не буде танків, на мою думку, зараз це не пріоритетне. Потрібен також медично-евакуаційний транспорт, засоби радіотехнічної боротьби. Тут не буде безпілотників-розвідників, оскільки ми доволі непогано і гарно насичуємо їх з боку держави, волонтерів, партнерів”, – зазначив він.

Крім того, каже Чмут, ще потрібні колективне піхотне озброєння, транспорт, логістика, інженерна техніка, і загалом – “безмежні потреби всього”.

Говорячи про майбутній контрнаступ росіян, він зазначив. що РФ готує додатково 300 тисяч мобілізованих, але у який регіон буде направлений цей ресурс – наразі невідомо, на його думку, росіяни зараз ще самі формують майбутні плани.

Крім того, коментуючи обстріли енергетичної інфраструктури України, Чмут зазначив, що якби такі атаки відбувалися взимку, і люди б замерзали – це вимагало би від Заходу дієвої і швидкої реакції

“А що ми бачимо зараз? Нічого взагалі. Попереду літо. Літом споживання електрики росте, тому що потрібно охолоджувати все. Далі осінь. Як ми зайдемо в цю зиму? Буде точно важче, ніж попереднього року”, – зауважив він.