Великобританія здійснює модернізацію армії

  Міноборони Великобританії розпочало реформу згідно з якою до 2025 року необхідна чисельність армії буде скорочена з 82000 до 72500 чоловік. Це буде мінімальна чисельність особового складу з 1714 року. На даний момент в армії Великобританії фактично проходить службу близько 76000 чоловік, що на 6000 менше необхідної кількості.

 

  Після реформи британська армія складатиметься з 7 бойових бригад, які зможуть виконувати завдання незалежно один від одного. Планується зменшити кількість танків Challenger 2. З 227 запланованих буде модернізовано 148 машин. БМП Warrior планують повністю списати і замінити їх на техніку на новітній платформі Ajax, яка почала вже надходити на озброєння.

 

  Також в планах і реформування королівських ВМС та ВПС. У найближчі півтора року буде списано 2 із 13 наявних фрегатів Type 23. А в ВПС позбудеться 24 винищувачів-бомбардувальників Typhoon першого покоління. Також планують списати велику кількість транспортних літаків С-130 і вертольотів Puma.

 

  Скорочуючи і модернізуючи озброєння армію Британії планують посилити силами кібербезпеки, здатними оперативно відповідати на кіберзагрози з боку Росії та Китаю.

 

Нагадуємо: