У Суецькому каналі контейнеровоз сів на мілину заблокувавши рух

  Корабель Ever Green сів на мілину і вже понад добу блокує рух в південній частині Суецького каналу, інформує Інтерфакс-Україна з посиланям на дані міжнародної системи позиціонування суден (AIS). У самому каналі та на підходах до нього в Червоному та Середземному морях скупчилося вже понад 150 суден в очікуванні відкриття проходу.

 

  Контейнеровоз Ever Green водотоннажністю 200 тис. тон ходить під прапором Панами. На його борту розміщені понад 20 тис. важковагових контейнерів, які прямують із Китаю в нідерландський порт Роттердам.

 

  За повідомленням логістичної компанії GAS, контейнеровоз сів на мілину у вівторок о 07:40 за Київським часом незабаром після заходження в Суецький канал із Червоного моря. Під час руху в бік Середземного моря на кораблі сталося повне відключення електрики.

 

  Згідно з розміщеними в соцмережах фото з місця інциденту, судно стоїть упоперек каналу, перекривши рух в обох напрямках. Спроби буксирів вирівняти судно виявилися марними. Буксири не змогли зрушити корабель з місця. Зараз екскаватори намагаються розкопати дно каналу навколо  і під бульбом корабля (опуклість у носі судна відразу під ватерлінією), яким воно вперлося в берег каналу.

 

  Контейнеровоз Ever Green є одним із найбільших кораблів у своєму класі. Його довжина сягає 400 метрів, ширина – 59 метрів.

 

Нагадуємо: