Великобританія розробить та побудує чотири ракетні катери для України

Британська військова промисловість спроєктує спеціальні нові катери для Військово-морських сил України. Як повідомив  аташе з питань оборони посольства Великої Британії Тім Вудз, розробка нових катерів відбудеться у рамках меморандуму між двома країнами, що передбачає переоснащення Військово-морських сил ЗСУ. 

 

 

“Ці ракетні катери проєктуються спеціально для України, тому вони будуть оригінальними і матимуть довжину орієнтовно від 50 до 65 метрів, що забезпечуватиме швидкість у 40 вузлів. І на них планується встановити артилерійські системи та ракети. Це залежить зокрема від того, які ракети потрібно. А це можуть бути ракети малої або великої дальності. Саме це питання якраз зараз розглядають британські компанії”, – розповів аташе.

 

Він також наголосив, що перші чотири катери будуть будуватися у Британії під наглядом українських фахівців. Після побудови першої групи суден, їх подальше виробництво продовжиться вже в Україні і становитиме чотири одиниці. 

 

“Інша опція, яку ми вивчаємо, яка ще не сформалізована, це – спільне проєктування бойових кораблів британської промисловості з українським проєктним бюро у Миколаєві”, – додав Тім Вудз. 

 

Будівництво першого катеру для України планують розпочати вже в наступному році. Крім розробки та постачання катерів, британці розглядають питання відновлення і модернізації інфраструктури у Бердянську на березі Азовського моря і в Очакові. Вони також бажають у майбутньому  постачати ракети та боєприпаси для українських військових. 

 

Нагадуємо: