Великобританія переходить на нові системи протиповітряної оборони

Сучасний комплекс протиповітряної оборони Sky Sabre почав надходити у 16-й полк королівської артилерії армії Великобританії. У майбутньому Sky Sabre має змінити вже застарілу зенітну систему Rapier, що стоїть на озброєнні країни з 70-х років. 

 

Британський ЗРК Rapier, ілюстративне фото з відкритих джерел

Система ППО Rapier

 

Як повідомляють в Міністерстві оборони Великобританії, комплекс ППО Sky Sabre складається з трьох ключових компонентів:

Багатопроменевого 3D-радару середнього радіуса дії Giraffe Agile для спостереження, що обертається на 360 градусів на висувній щоглі та може сканувати до 120 км території  у пошуках потенційної загрози;

 

Новаторської комп’ютерної системи, що зв’язує радар і ракети та відправляє їх до своїх цілей. Також така комп’ютерна система має тактичний канал передачі даних, що дозволяє Sky Sabre обмінюватися інформацією з кораблями Королівського флоту, системами Королівських ВПС та нашими союзниками, забезпечуючи повну інтеграцію зі збройними силами Великобританії та союзниками по  НАТО.

 

Кожна зенітна ракет Common Anti-Air Modular Missile (CAMM) вдвічі перевищує вагу ракети установки Rapier і має втричі більшу дальність. Вони можуть розвивати швидкість до 2300 миль на годину, знищуючи винищувачі, дрони та навіть розумні бомби з лазерним наведенням. На пусковій установці встановлено вісім ракет, які стріляють в унікальному багатонаправленому режимі, що значно знижує її помітність, що робить її менш помітною мішенню для супротивників. Пускова установка також переозброюється менш ніж удвічі швидше, ніж Rapier.

 

Максимальна дальність пострілу комплексу Sky Sabre складає 25 кілометрів. Він може відстежувати одразу до 24 цілей у повітрі, що рухаються на швидкості звуку. 

 

Нагадуємо: