Вчені знайшли зірку у мільярд разів потужнішу за Сонце

Дослідникам вдалося знайти в космосі надпотужну зірку, або т.з. “білого карлика”, яка має дивовижні характеристики. Зірка одночасно найменша та наймасивніша з усіх, яку до цього доводилося спостерігати вченим. 



Відкриття зробили дослідники компанії Zwicky Transient Facility за допомогою телескопів Паломарської обсерваторії Каліфорнійського технологічного інституту. Новина про наукове відкриття була опублікована в журналі Nature та на офіційному сайті обсерваторії. У повідомленні говориться, що “білий карлик” майже в один мільярд разів потужніший за Сонце.

 

“Його маса становить 1,35 маси нашого Сонця, при цьому він – розміром з Місяць. Це може здатися нелогічним, але “білі карлики” меншого розміру виявляються більш масивними”, – говорить співавтор роботи Іларія Кайаццо. 

 

Нововідкрита зірка отримала назву ZTF J1901 + 1458. Вона обладнає екстремальним магнітним полем й обертається навкруги своєї осі з неймовірною швидкістю – один оберт раз в сім хвилин. Зірка розташована в 130 світових роках від Землі, а її вік становить 100 мільйонів років. Вона молодша за Сонце. 



Білі карлики – це щільні стиснуті залишки зірок, які колись були приблизно у вісім разів масивніше Сонця. Вони утворюються, коли зірки в кінці терміну свого життя буквально скидають з себе зовнішні шари. Після цього ядро ​​стискається й перетворюється в компактного білого карлика. Вважається, що близько 97 відсотків усіх зірок всесвіту стають білими карликами.

 

Нагадуємо: