В українського супутника Січ-2-30 на орбіті виникли проблеми

  Український супутник “Січ-2-1” («Січ-2-30») внаслідок ряду зовнішніх чинників не міг встановити стійкий зв’язок з Землею і фахівці перевели його в енергозберігаючий режим.  Про це повідомила пресслужба конструкторського бюро “Південне”.

 

  “13 січня 2022 року, о 18:51:58 за київським часом, у результаті кластерного пуску ракета-носій Falcon 9 вивела український супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2-1» Січ-2-30»)  на розрахункову орбіту. Після відокремлення космічного апарата з ним було встановлено зв’язок та отримано телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури”, – пише пресслужба.

 

  Але «…ряд зовнішніх чинників, пов’язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволив встановити стійкий зв’язок з космічним апаратом під час критично важливих перших сеансів і забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації. Орієнтація залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом. Поєднання цих факторів призвело до негативного впливу на енергетичний баланс апарата», – повідомила пресслужба конструкторського бюро “Південне”.

 

   «Січ-2-30» здійснив самостійне перезавантаження та поновив свою працездатність в енергозберігаючому режимі. За результатами наступних сеансів зв’язку відмов бортової апаратури не виявлено. Протягом наступних 30-60 днів положення супутника стане сприятливим для поновлення його електроенергії й приведення орієнтації до штатної, запевнили в КБ “Південне”.