В Україні запускають програму для ветеранів війни зі сфери культури

Художня галерея “Асортиментна кімната” восени запустить програму підтримки для ветеранів війни зі сфери культури — “Віднова Ветерани”.

Про це стало відомо з Facebook-сторінки ГО “Інша освіта”, яка створила й “Асортиментну кімнату, пише “Суспільне”.

Програма спрямована на підтримку демобілізованих військових, які до війни мали мистецьку практику чи навчали інших людей. Засновники хочуть підтримати ветеранок та ветеранів у поверненні до творчості, а також у психологічному та соціальному відновленні.

“Підтримки в інтеграції потребують всі ветеранки та ветерани, незалежно від професії. Ми починаємо з культурної та освітньої сфери, бо це — наші спільноти, частиною яких ми є та потреби яких розуміємо найкраще. Ми починаємо з культурної та освітньої сфери, бо треба починати з чогось меншого та обмеженого”, — йдеться в дописі “Іншої освіти”.

До створення програми доєднався художник Богдан Бунчак, який у своїй мистецькій практиці працює з темою релігії. Окрім цього, він — доброволець та демобілізований військовий після поранення.

Співзасновниця “Асортиментної кімнати” Альона Каравай поділилася, що наразі вони з Бунчаком переходять на наступний етап: перевіряють релевантність запланованого та корегують програму разом з тими, для кого вона створена. Запуск заплановано на осінь.