В Україні успішно випробували ракету, здатну вражати ціль на відстані 120 км (Відео)

30-31 березня 2020 року ДККБ «Луч» на полігоні в Одеській області успішно провело чергові випробування ракети «Вільха-М» з дальністю ураження на відстані 120 км. Ця ракета створюється підприємствами оборонного комплексу України за замкненим циклом виробництва.

“Маємо гарну новину – ДККБ “Луч” 30-31 березня проведено чергове успішне випробування ракети “Вільха-М”. Вперше в Україні в умовах замкнутого циклу досягнуто ураження цілі на відстані 120 км”, – пише Секретар РНБО Олексій Данілов у facebook.

Він повідомив, що незважаючи на складні метеоумови, за яких відбувалися випробування, усі запуски були успішними.

Раніше, в лютому 2020 року, Олексій Загороднюк, який на той час був міністром оборони, запевнив, що Україна не планує зупиняти розробку проєктів “Нептун” і “Вільха”. А на ракетну галузь планувалося збільшити витрати на 300 млн грн. у порівнянні з минулим роком.

Нагадаємо, що в липні 2019 року, Україна успішно випробувала реактивну систему залпового вогню “Вільха” зі збільшеною дальністю ураження. А в листопаді 2019 року було успішно випробувано комплекс ЖК-360МЦ “Нептун”. Ракета Р-360 здійснила політ більше ніж на 250 кілометрів.