В Україні планують створити центр аналізу космічних знімків

  В Україні хочуть створити центр аналізу космічних знімків на базі ДСНС для попередження виникнення масштабних пожеж. Про це під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Екологія” заявив заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, передає УНН.

 

  У 2020 році за даними ДСНС та Держлісагества, кількість лісових пожеж в Україні склала 43,6 тис. на площі 120,7 тис. га. Економічні витрати, ліквідацією пожеж та їхніх наслідків, склали 19,3 млрд грн.

 

  “Ми зараз розробляємо план, щоб наступного року розгорнути на базі ДСНС центр моніторингу та аналізу космічних знімків. Зі супутників ми можемо передивлятись і бачити, коли лісова пожежа тільки почала розгорятись, коли це займає кілька десятків або сотень квадратних метрів, а не коли палають уже сотні гектарів”, — зазначив заступник міністра. Закуповувати ці знімки можна з космічних агентств, це можуть бути і приватні компанії США, Європи, Японії тощо. Їх необхідно буде аналізувати за допомогою спеціальних комп’ютерних програм, сказав заступник міністра.

 

  Також зі слів Геращенко у МВС хочуть розгорнути по країні систему візуальних постів спостереження: пропонується встановити відеокамери на вишки, які зможуть моніторити процес загоряння за 10-15 км.

 

  Одними з наймасштабніших та найнебезпечніших за минулий рік стали пожежі на Луганщині. Так, 30 вересня вздовж лінії розмежування на Луганщині виникло 6 масштабних осередків лісових пожеж, згодом їх стало більше. За даними поліції, відомо про 11 загиблих та 19 постраждалих.