В Російській Федерації триває гібридна мобілізація

  Замість оголошення традиційної мобілізації в Російській Федерації пішли по шляху “гібридної” мобілізації – формування “добровольчих батальйонів”. У кожному регіоні наказано сформувати мінімум один такий “добровольчий” батальйон. Це означає, що всім 85 регіонам, включаючи окуповані території України. Вербують чоловіків від 18 і до 50, іноді до 60 років на шестимісячні контракти та пропонують зарплату від 220 000 до 350 000 рублів на місяць. 


Якщо кожен регіон РФ створить хоча б одну військову частину чисельністю 400 осіб, то ЗС РФ отримають поповнення з 34 тисяч військовослужбовців, пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Кремль наказав не тільки набрати, а й фінансово утримувати таких добровольців-найманців.

 

  За даними аналітиків, ці батальйони зараз виїжджають на полігони та, ймовірно, завершать місячну підготовку до кінця серпня. Таку мобілізацію навряд чи можна назвати прихованою, хіба що, гібридною.

 

  В Російській Федерації розпочали шукати альтернативи мобілізації, щоби набрати людей на війну проти України. Незабаром кожному регіону запропонують для війни зібрати хоча б один добровольчий батальйон, кажуть інсайдери. І, таким чином, Кремль може отримати до 34 тисяч додаткових солдатів. Про якість таких підрозділів говорити не варто.


  В Москві сформовано так званий «Собянінський полк», куди набирають найманців для війни в Україні. Їм обіцяють платити понад 200 тисяч рублів на місяць, – повідомляє “Медуза”. Корінних москвичів там майже немає. Підзаробити на війні вирішили в основному “понаєхавшиє”.


  Не відстає від Москви і влада Ніжегородскої області РФії. Там оголосили, що в регіоні формується «добровольчий танковий батальйон» імені Козьми Мініна. «Добровольцям» обіцяють грошову винагороду в 200 тисяч рублів та 250 тисяч щомісячної зарплати. Це більше, ніж отримують найманці «Вагнера».

 

  Але вся проблема для “добровольців” в тому, що воювати вони будуть на старих радянських танках, які десятки років стояли на базах зберігання. А це залишає їм дуже мало шансів довоювати хоча б до першої зарплати.