Часопис війни: 141 доба

  Секретар РНБО Олег Данилов заявив про умови, за яких Україна припинить воювати з Росією. «Якщо агресор добровільно покине нашу землю до кордону 1991 року, ми припинимо воювати, інакше — ніякого шляху, крім військового, у нас не існує», – запевнив секретар РНБО.


  Британська розвідко повідомила, що за минулу добу рашисти не досягли значних територіальних успіхів і ризикують втратити динаміку, набрану після взяття Лисичанська. Окупанти атакують на Донбасі невеликими підрозділами.

 

  Застарілі транспорт, зброя та тактика радянського періоду, що застосовуються російськими військами, не дозволяють швидко відновити або наростити темп. Їм для цього потрібна дуже значна перевага в чисельності військ, яку РФія зараз не в змозі забезпечити.

 

  Пресслужба Генштабу ЗСУ повідомила, що на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках без змін.  Вночі до Білорусі прилетіли одразу два Ан-22 «Антей», у небі знову працює ДРЛО А-50. Запусків ракет із Білорусі не зафіксовано. Ворог обстріляв із мінометів та реактивних систем залпового вогню райони Дорошівки та Грабовського Сумської області.

 

На Харківському напрямку противник здійснив обстріли із артилерії різних калібрів в районах населених пунктів Дергачі, Черкаська Лозова, Дементіївка, Руські Тишки, Черкаські Тишки та Слатине.

 

На Слов’янському напрямку ворог здійснює вогневе ураження поблизу Барвінкового, Дібрівного, Курульки, Подолівки, Чепіля, Краснопілля та Богородичного. Ворог намагався вести штурмові дії в напрямку Курульки, успіху не мав, відійшов.

 

Image

На Краматорському напрямку противник обстрілював із ствольної та реактивної артилерії райони Григорівки, Сіверська, Краматорська, Верхньокам’янського, Закітного, Серебрянки та Спірного. Завдав авіаційних ударів поблизу Верхньокам’янського та Маяків. Веде наступ у напрямку Верхньокам’янського, бойові дії тривають.

 

На Бахмутському напрямку противник здійснив обстріли із озброєння танків, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Новолуганське, Нью-Йорк, Покровське, Весела Долина, Соледар, Берестове, Веселе, Виїмка, Семигір’я, Вершина та поблизу Вуглегірської ТЕС. Завдав авіаударів неподалік Нью-Йорка, Івано-Дар’ївки і Семигір’я. Українські воїни відбили штурмові дії в напрямку Кодеми та Вершини.

 

На Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій ворог не вів. Обстріли зафіксовано поблизу Новомихайлівки, Шахтарського, Великої Новосілки, Павлівки, Новоукраїнки, Времівки, Залізничного, Ольгівського, Темирівки, Гуляйпільського, Малинівки, Гуляйполя, Кам’янського, Малих Щербаків, Новоандріївки та Кам’янки. Ворог завдав авіаційних ударів неподалік Авдіївки та Кам’янки. Здійснював наступ у напрямку населеного пункту Кам’янка, має частковий успіх.

 

На Південнобузькому напрямку противник зосереджує зусилля на недопущенні наступу підрозділів Сил оборони України. Здійснював обстріли із ствольної та реактивної артилерії і танків по лінії зіткнення.

 

  Контроль морських комунікацій в Азовському морі здійснюється 6 кораблями та катерами РФ. За добу, в інтересах РФ прохід Керченською протокою здійснили до Азовського моря – 27 суден, до Чорного моря – 32 судна. Рух цивільних суден через акваторію Азовського моря відбувається з вимкненими передавачами системи автоматичної ідентифікації (AIS), що є серйозним порушенням міжнародних конвенцій.


Роспропаганда на ТВ розповідають, що під час удару по складах боєприпасів у Новій Каховці американський супутник “завіс” над містом і “робив вигляд”, що його “заклініло“. Як довго тривало “завісаніє” та коли, як його “відклініло”, куди він потім полетів – про це не повідомляли.