В Росії не можуть дати ладу власному літаку вогневої підтримки

Російська “літаюча батарею” на базі літака АН-12 все ще залишається на початковій стадії розробки.   Про проект “Нічний мисливець” стало відомо ще в 2016 р., проте науково-дослідна робота досі триває.

 

Відповідну інформацію повідомляє видання Defense Express.

 

Gunship –  це “літаюча батарея”, яка має підтримувати вогнем війська безпосередньо під час бойового зіткнення. Сполучені Штати Америки почали використовувати подібний тип зброї ще 1968 р.

 

Російські розробники планують встановити на свою розробку два 57-мм автоматичні гранатомети, керовані ракети та авіаційні бомби. Працювати ця зброя повинна на базі літака Ан-12, проте пізніше виявилося, що цей тип літака не підходить під вимоги.

 

Перспектива створення “літаючої батареї” і надалі залишаються примарною для російських військових. Авіаційний парк літаків дуже застарілий, а бажання перетворити машину в повноцінний штурмовик викликає додаткові труднощі.

 

“Повноцінним штурмовиком транспортник бути не може. Транспортний літак являє собою зручну ціль. Він може працювати тільки по формуваннях, які не мають ПЗРК і навіть кулеметів ДШК, – вважає колишній командувач четвертою армією Військово-повітряних сил  та протиповітряної оборони РФ генерал-лейтенант Валерій Горбенко.

 

Літаків, які б підходили під відповідне технічне, завдання у Росії просто немає. Іл-76 заважкий для цього проекту, а інші літаки, здатні нести таке озброєння, знаходяться на стадії розробки. Таким чином, єдиним варіантом, в доступному для огляду майбутньому, бачиться спроба використовувати для створення “літаючої батареї” перероблені пасажирські літаки – Sukhoi Superjet 100 або Іл-114 (який, втім теж поки не готовий і зробив лише два випробувальних польоти).

 

Нагадуємо:

Читайте нас також у Телеграмі

Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку