В Одесі будують трисекційні трамваї (ФОТО, ВІДЕО)

  З 2019 року в Одесі розпочато дрібносерійне виробництво трисекційних трамваїв під назвою “Одіссей-Макс”. До цього було зроблено кілька односекційних трамваїв “Одіссей” з частково низьким рівнем підлоги.

 

  Новий вагон було побудовано в вагоноремонтних майстеренях місцевого комунального підприємства “Одесміськелектротранс” та презентовано 06 квітня 2021 року. Він буде працювати на маршруті №7 (в напрямку селища Котовського).

 

Читайте також:

  Перед тим, як в п’ятницю, 02 квітня, з’явилася повідомлення про готовність нового трамвая, 01 квітня деякі одеські ЗМІ “купилися” на першоквітневий жарт тематичного видання “Пасажирський Транспорт” про “п’ятисекційний” трамвай, фото якого жартівники змонтували в Фотошопі.

 

  Насправді трамвай “Одіссей-Макс” має три секції і загальну довжину трохи більше 30 метрів. Його перша і третя секції – звичайні, з високим рівнем підлоги і сходинками на вході. А друга секція – з низькою підлогою, без сходинок на вході, з просторою майданчиком для колясок і пандусом, але зі сходами в переходах в інші секції.

 

  У салоні 62 сидячих місця. Дизайн трамваїв розробила дніпропетровська компанія “МДС”. Загальна компоновка заснована на габаритах та ходовій частині трамваїв “Татра-Т3”.

 

  Починаючи з 2016 року на основі закуплених комплектуючих вже зібрали 22 односекційних трамвая з низькою підлогою середньої майданчиком. З них: 16 з неофіційною назвою “Каштан” за аналогією з такими ж трамваями, як у Києві, і 6 – “коротких” вже під назвою  “Одіссеєй”.

 

  Трисекційних трамвая в Одесі працює всього три. Один побудували в 2019 році, другий в 2020-м. Міська влада обіцяє зібрати до кінця 2021 року ще близько 10 трамваїв типу “Одіссей”, з яких два-три будуть трисекційними. При цьому два з обіцяних вагонів вже почали збирати.

 

  Коштує “Одіссей-Макс” трохи більше 20 мільйонів гривень, з яких 18 мільйонів – ціна корпусу секцій трамваю та систем управління.

 

Нагадуємо: