На заводі «Маяк» опанують повний цикл виробництва кулеметів усіх калібрів, які знаходяться на озброєнні ЗСУ (ФОТО)

  Інженери Київського ПАТ “Завод “Маяк” (входить до складу ДК “Укроборонпром”) створили переносний піхотний варіант відомого “зенітного” танкового кулемета КТ-12,7 під набій 12,7х108мм. Кулемет представляє собою вітчизняну модернізацію радянського великокаліберного кулемета НСВТ/НСВ 12,7 “Утьос”. Влітку цього року на заводі розпочнеться випробовування піхотної версії КТ-12,7.

 

  ПАТ “Завод “Маяк” вже певний час серійно виготовляє танкові кулемети КТ-7,62, які встановлюються на нову українську бронетехніку, як то, наприклад, партія з 45 БТР-4Е, які були поставлені Збройним силам України минулого року. На відміну від “радянського зразка”, модель виробництва Заводу “Маяк” створена за сучасними західними стандартами у партнерстві з компаніями Bartlein Barrels Inc. (США) та ARS Ballistics (Велика Британія).

 

Читайте також:

  “Маємо третє у світі виробництво кулеметів цього сімейства. Перше було створено у радянські часи у Казахстані, друге знаходиться в окупантів”, – відзначили у прес-службі Заводу “Маяк”. “Бойові показники КМ-12,7 значно перевищать можливості конкурентів та західних аналогів”, – впевнені на підприємстві.

 

  Київські зброярі також працюють і над створенням власного варіанту великокаліберного кулемета калібру 14,5 мм, аналогу радянського КПВ/КПВТ. Із завершенням робіт по розробці цього виду озброєння та його прийняття на озброєння ЗСУ, на Заводі “Маяк” фактично завершують опанування повного циклу виробництва кулеметів усіх калібрів, які сьогодні знаходяться на озброєнні Збройних Сил України.

 

Нагадуємо: