Успішно завершилися ходові випробування російського бойового робота (ФОТО, ВІДЕО)

ТАСС з посиланням на прес-службу Фонду перспективних досліджень повідомляє, що в Челябінській області успішно завершилися ходові випробування бойового робота «Маркер» у повністю автономному режимі.

 

Випровування відбувалися в умовах засніженого лісостепу. В рамках відпрацювання системи управління російська експериментальна робототехнична платформа «Маркер» повністю в автономному режимі подолала відрізок шляху в 30 кіломерів за півтори години. Під час руху до місця призначення робот сам собі прокладав і коригував маршрут, спираючись на дані системи технічного зору, створеної на основі нейромережевих алгоритмів, повідомили у фонді.

 

Також повідомляється про завершеня частини стрілецьких експериментів, а також випробування по груповій взаємодії роботів один з одним та з людиною.

 

Бойовий робот показав, що може точніше і швидше, ніж професійні стрілки, влучати з автомата Калашникова по запущених «тарілочках», а також вибірково вести вогонь.

 

Надалі “Маркер” збираються навчити визначати бойові цілі в групі з 15-20 осіб, відрізняючи озброєних людей від неозброєних.

 

На даний момент “Маркери” мають на озброєні стрілецьку зброєю і гранатомети, також оснащені засобами технічної розвідки, оптичними та радіолокаційними приладами. До штатної комплектації платформи входять два типи безпілотників: “великі” – для пошуку і визначення цілей, формування 3D-карти місцевості. Другий тип – невеликі ударні безпілотники, здатні виявити ціль, ідентифікувати її та вразити, уникнувши при цьому різних перешкод, які можуть траплятися на шляху.

 

https://www.youtube.com/watch?v=HfYuDHphx1M&feature=emb_logo

Також, для потреб Інженерних військ РФ допрацьовується новий багатофункціональний автономний апарат легкого класу «Капітан». Даний проект реалізується «з метою подальшого розвитку наземних робототехнічних комплексів інженерної розвідки і локального розмінування», повідомляє група інформаційного забезпечення Сухопутних військ РФ.

 

Багатофункціональний комплекс «Капітан»

Особливість «Капітана» полягає в здатності проводити розвідку приміщень, підвалів, печер, днищ автомобілів та інших об’єктів на дальності управління ним до 1000 м – на відкритій місцевості., та до 500 м – в умовах міської забудови.

 

Також, військові підкреслюють, що «Капітан» може вести аудіовізуальну розвідку навколишнього оточення «за допомогою оптичних засобів розвідки, які працюють як у видимому, так і в інфрачервоному режимах, при 40 кратному оптичному зумі.

 

Маючи власну вагу в 35 кг платформа комплексу «Капітан» дозволяє розміщення корисного навантаження вагою ще до 20 кг без втрати мобільності. Завдяки наявності універсальних швидкознімнних роз’ємних кріплень заміну корисного навантаження можна провести менш ніж за півхвилини, зазначає розробник.

 

Нагадуємо: