Укрпошта випустила поштову марку Морський тральщик «Черкаси» U311

  Укрпошта привітала українців з Днем Гідності та Свободи, випустивши в серії «Краса і велич України. Севастополь», поштову марку «Морський тральщик «Черкаси» U311». Поштова марка вводиться в обіг 19 листопада. Погашення марки спеціальним штемпелем «Перший день» відбулося на головпоштамті в Києві, повідомив сайт Укрпошти.

 

  Номінал випущеної марки – V (10,50 грн), що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа масою до 50 г у межах України. Фото для марки надано службою зв’язків з громадськістю Командування ВМС ЗС України.

 

  На марці представлено корабель Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Черкаси», який після трагічних подій в березні 2014 року, коли український екіпаж відмовився здатися окупантам та 20 днів провів в облозі, стали називати символом спротиву російській окупації Криму. Ідея відтворення на поштовій марці тральщика «Черкаси» належить Кримському товариству Асоціації філателістів України.

 

  Серію «Краса і велич України» було започатковано Укрпоштою у 2013 році випуском блоку «Автономна Республіка Крим» та поштових марок «Аю-Даг», «смт Гурзуф. Південний берег Криму», «м. Бахчисарай. Ханський палац», «Севастополь. Володимирський собор в Херсонесі». Дизайнер серії – Олександр Калмиков.

 

  У червні Укрпошта ввела в обіг поштовий блок серії «Краса і велич України» – «Севастополь» із марками «Балаклавська бухта», «Севастополь. Набережна», «Херсонес Таврійський», «Пам’ятник затопленим кораблям».