Український автожир проходить випробування

У Запоріжжі проходять випробування дослідного зразка, який називають гірокоптером або автожиром, розробленого на АТ “Мотор Січ”. Це перший в Україні літальний апарат такого класу. Про це кореспонденту Укрінформу розповів конструктор Олексій Чирва.

 

За його словами, над створенням запорізького автожира чотири чоловіка працювали три роки. Гвинтокрилу машину зібрали повністю своїми руками.

 

Автожир оснащений 90-літровим паливним баком і може подолати відстань до 800 км. Його вага – 320 кг. Він може підніматися на висоту 2500 метрів. Гірокоптер розвиває швидкість близько 160 км/год.

 

У 2017 році Чирва побував на виставці техніки в Німеччині, де цікавився, розглядав і фотографував багато різних гіропланів.

 

“Зараз у світі відбувається справжній бум: німці випускають близько 300 таких апаратів на рік. США, Франція, Італія також випускають. Керівник “Мотор Січ” В’ячеслав Богуслаєв поставив перед нами завдання – зробити дослідний зразок автожира”, – говорить конструктор.

 

Пілот Валерій Кульпинський, який автожир випробовує, говорить, що вийшла дуже зручна машина. Ми зараз займаємося доопрацюванням і готуємо документацію під сертифікацію. Такого класу автожира в Україні немає. Керівник “Мотор Січ” В’ячеслав Богуслаєв хоче серійно виробляти таку техніку”, – розповів конструктор.

 

Вартість такої гвинтокрилої машини – від 60 до 100 тисяч євро. Для того, щоб отримати права, потрібно пройти курс підготовки і налітати 25 годин.

 

Нагадуємо: