Українсько-російська війна – головна тема на Всесвітньому економічному форумі в Давосі

  Давос – місто в східній Швейцарії, у кантоні Граубюнден, яке в середині XX століття місто набуло популярності як модний гірськолижний курорт.

 

  Давос сьогодні більше відомий як місце проведення “Всесвітнього економічного форуму”, який був утворений в 1970 році. Членами форуму є понад 1000 великих компаній та урядових організацій з різних країн. На зустріч приїздить близько 2500 вищих керівників бізнесу, міжнародних політичних лідерів, обраних інтелектуалів і журналістів, щоб обговорити найбільш актуальні питання, що стоять перед Світом.


Ключова проблема цьогорічної зустрічі – агресія РФ проти Україні та її наслідки для Світу. 

 

  Під час “Українському сніданку” в Давосі перед гостями виступив президент України Володимир Зеленський. Він зупинився акцентував увагу на наступних питаннях:

  • Завершення війни залежить від бажання Заходу фінансово та озброєнням зміцнити Україну, бажанням Заходу не боятися воювати з РФ, а також від бажання самої Росії.
  • Україна не збирається йти на поступки і боротиметься до останнього, доки не поверне всі свої території.
  • Президент України розкритикував Захід за відсутність єдності у питання агресії Росії, дорікнув Угорщині за блокування “Шостого пакету санкцій” проти Росії.
  • Зеленський вважає, що потрібна його особиста зустріч із Путіним без посередників, і саме «коли він (Путін) буде готовий вийти в реальність».
  • Дипломатичний шлях закінчення війни можливий лише після відведення російських військ на позиції до 24 лютого 2022 року.
  • Україна не бачить бажання з боку Росії бажання вести переговори. Єдиний позитив – переговори щодо розблокування «Азовсталі».
  • Російська армія у багато разів технічно перевершує українську.
  • Україна не впевнена у Заході, тому що небо не закрите досі, в ЄС та НАТО не беруть.
  • Україну влаштовує позиція Китаю, який залишається осторонь конфлікту. «Це краще, ніж якби він допомагав Росії, у будь-якому разі. Хочеться вірити, що за спиною Китай не проводитиме іншу політику», – сказав Зеленський.

 

  Разом з президентом Зеленським у роботі “Форуму в Давосі” бере активну участь Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба (на фото). Під час виступу він заявив, що без отримання американських реактивних систем залпового вогню MLRS Україна не зможе звільнити Херсон, а ситуація на Донбасі ще більше погіршиться. Кулеба назвав реактивні системи залпового вогню “ключом до змін у війні”.


  Дозволити росіянам надовго залишитися в Херсоні неприпустимо, тому що, за словами Кулеби, “вони матимуть стратегічну позицію і створюватимуть загрозу не тількицентральній Україні, а й південно-західній Україні у напрямку до Одеси,… і вони продовжать красти наше зерно”.

 

  Надзвичайно об’єктивно оцінив плани Росії Прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Хегер.

 

Едуард Геґер — Прем’єр-міністр Словацької Республіки з 01 квітня 2021 року.

  Політик наголосив, що час поступок Росії має закінчитися: “Якщо Україна зазнає невдачі, наступною буде Словаччина… Вони (Україна) повинні перемогти… Ми надто довго обмінювали наші цінності на дешевий газ та нафту. Компроміс з Путіним викликав війну в Україні. Це агресивна війна і українці проливають свою кров за наші цінності”.