Українські альпіністи підкорили найвищу гору Антарктиди (ВІДЕО)

  Українські альпіністи підкорили найвищу точку Антарктиди – масив Вінсон, висота якого становить 4892 метри над рівнем моря. Сходження відбувалося в суворих погодних умовах, повідомило РБК-Україна.STYLER .

 

  Українська експедиція – не єдина, хто збирався підкорити масив Вінсон. “На сходження вийшло близько 40-45 людей. Через сильний вітер усі, крім нашої групи, повернулися”, – розповів учасник експедиції Валентин Сіпавін.

 

  Сильний вітер і мороз – реалії, які супроводжували українських альпіністівна шляху до вершини. Проте, непереборне бажання підкорити найвищу точку Антарктиди не дали українцям опустити руки і відмовитися від сходження.

 

  Українські альпіністи вийшли на штурм найвищої точки Антарктиди – масива Вінсон вперше. До складу експедиції увійшли 10 українських альпіністів із Харкова, Києва, Львова та Луганської області, серед яких дві дівчини – обидві з Дніпра: Марина Філатова та Ірина Караган.

 

  На даний момент уся група вже знаходиться в Чилі (Південна Америка). Учасники експедиції після прибуття до міста Сантьяго (столиця Чилі), поділилися подробицями сходження.

 

  “Ми зійшли на гору двома зв’язками по 5 людей. Сходження проходило в дуже суворих умовах. У деяких учасників є легкі обмороження. На даний момент ми вже в Чилі. Деякі учасники експедиції летять додому, 4 людини летять на сходження на найвищу точку Південної Америки гору Аконкагуа в Аргентині”, – наголосив Валентин Сіпавін.

 

  До цьогорічного сходження на вершині Вінсон побувало лише 7 українців.