Україна планує отримати план щодо членства в НАТО в 2021 році

Україна планує отримати План дій щодо членства в НАТО і сподівається на всебічну підтримку цього рішення на наступному Саміті Альянсу у 2021 році. Про це повідомляє “Армія-Inform”, з посиланням на міністра оборони України Андрія Тарана.

 

“Поінформуйте, будь ласка, свої столиці, що ми сподіватимемось на вашу всебічну політико-військову підтримку щодо прийняття такого рішення на наступному Саміті НАТО у 2021 році. Це стане практичним кроком та демонстрацією відданості рішенням Бухарестського саміту 2008 року” – заявив міністр на брифінгу “Оборонні аспекти євроатлантичної інтеграції України: основні аспекти та завдання на перспективу”.

 

Також він нагадав, звертаючись до послів та військових аташе держав-членів НАТО, а також представників офісу НАТО в Україні, що отримання Плану дій щодо членства в НАТО – це мета, зафіксована у нещодавно прийнятій Стратегії національної безпеки України.

 

“Ми віримо, що для НАТО було б правильним рішення про членство в Альянсі України та Грузії. Наші країни мають багато спільного. Це пострадянські республіки, це країни, котрі зазнали агресії з боку Росії. З нашої точки зору, потенційне членство в НАТО України та Грузії матиме суттєвий вплив на євроатлантичну безпеку та стабільність, зокрема, у Чорноморському регіоні” – зазначив сам Андрій Таран.

 

Нагадаємо: