Україна отримає від США військову допомогу у розмірі $125 млн

Пентагон повідомив Конгресу США про те, що влада України досягла необхідного прогресу у ключових інституційних реформах, а отже заслуговує додаткової військової допомоги в розмірі 125 мільйонів доларів.

Про це повідомило CNN із посиланням на представника Міністерства оборони США і помічника конгресмена.

На думку американських чиновників, Київ домігся успіхів у протидії корупції, підвищенні прозорості та посиленні громадського контролю, що було необхідною умовою для продовження допомоги.

Пакет являє собою другу половину з $250 млн, виділених для сприяння безпеці України, які були схвалені Конгресом у законі про державну оборону на 2020 рік.

У травні Сполучені Штати вже передали Україні військову допомогу: пристрої нічного бачення, тепловізори, рації та медичне обладнання загальною вартістю понад $25 млн. для використання у зоні ООС.

Представник Пентагону відмовився коментувати допомогу, пославшись на політику департаменту не коментувати пакети зброї, які перебувають на розгляді в Конгресі.

За даними телеканалу, новий пакет допомоги передбачає надання Україні двох патрульних катерів, озброєних 30-міліметровими гарматами з дистанційним управлінням, мобільних радіолокаційних систем для виявлення артилерійського і ракетного обстрілу, десятків машин швидкої допомоги, обладнання для безпечного зв’язку, в тому числі 100 “тактичних планшетів”.

Особлива увага приділяється катерам, які вважаються особливо важливими через напруженість у Чорному та Азовському морях між Україною й Росією. Максимальна глибина Азовського моря становить 14 метріву самій наглибшій точці. Воно занадто мілке для пересування більшості військових кораблів, що робить його ідеальним середовищем для роботи патрульних катерів типу Mark VI, зазначає телеканал.

За період з 2014 до 2019 року Сполучені Штати виділили Україні $1,6 млрд. допомоги на цілі посилення безпеки і оборони. 92% всієї військово-технічної допомоги, яку Україна отримала з-за кордону з 2014 року, надійшло саме зі Сполучених Штатів.

У 2020 році передбачено виділення ще $250 млн. по лінії Пентагону в рамках Ініціативи безпекової допомоги Україні (Ukraine Security Assistance Initiative (USAI).

Крім того, є сума по фінансовій економічній допомозі – $448 млн. в рамках Держдепу та USID. Але в ці $448 млн. входить $115 млн. суто на оборонній потреби.

Всього американська допомога Україні у 2020 році – 448 + 250 = $698 млн.

Якщо суто військово-оборонна допомога 2020 році – 250 + 115 = $365 млн.

Зволікання адміністрації Дональда Трампа з наданням допомоги Україні заради тиску в її розслідуванні щодо Хантера Байдена, сина Джо Байдена, призвело до процесу про імпічмент Трампа. Білий дім запевняв, що затримка з допомогою була пов’язана з високим рівнем корупції в Україні.

Політолог, виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов заявив, що США продовжують надавати допомогу Україні в рамках стратегічного партнерства, проте українська тема може стати для США токсичною через останні скандали.