Україна ініціювала засідання Ради Безпеки ООН через підрив Каховської ГЕС російськими військовими

  Відбулося засідання Ради Безпеки ООН стосовно підриву Каховської ГЕС російськими військовими. Учасники висловили чергове занепокоєння та обмежилися закликами невідомо до кого негайно припинити війну.

  Під час виступу представник України Сергій Кислиця акцентував увагу міжнародної спільноти на тому, що рашисти використовуючи тактику спаленої землі, а у випадку з ГЕС — затопленої землі, по суті визнають, що ця територія їм не належить і вони не можуть її утримати.

  Російські окупаційні війська контролювали Каховську ГЕС понад рік. Всі експерти стверджують, що так підірвати дамбу ззовні взагалі неможливо. Результат підриву – заздалегідь сплановані росіянами дії.

  До того ж минулого тижня на росії ухвалили постанову, яка до 2028 року зупиняє розслідування будь-яких аварій на небезпечних об’єктах, що сталися внаслідок воєнних дій і терактів на тимчасово окупованих територіях України.

  Росію потрібно знешкодити, а не умиротворювати. Це буде найбільший вклад у безпеку регіону і світу загалом, заявиви Кулеба.

  КНР та ОАЕ традиційно закликали “сторони конфлікту” до припинення бойових дій шляхом переговорів та утрималися від будь-яких звинувачень на адресу агресора – росії.

  Руйнування греблі Каховської ГЕС зафіксував у Бухаресті незалежний дослідник, фізик Річард Кордарон на свій магнітометр. Дамба зруйнована внаслідок підриву із закладеної вибухівки, а не саморуйнування або зовнішнього обстрілу, робить висновок на основі отриманих даних Кордаро.

  Тим часом у “дуже корисній організації” ООН заявили, що не мають доступу до інформації, щоб незалежно перевірити причину руйнування Каховської ГЕС.

  Така цікава і очікувана позиція Радбезу ООН призвела до апгрейду автомобілів ООН у Києві. Житель української столиці з ніком yo.syp висловив своє бачення користі від роботи місії ООН. Озброївшись балончиком із фарбою, папером та скотчем, хлопець на припаркованих у Києві машинах місії ООН дописав до літери U кілька літер – вийшло Useless, тобто, – “некорисні”.

НАГАДУЄМО:

Підрив дамби Каховської ГЕС – хронологія теракту від російських терористів