Підрив дамби Каховської ГЕС – хронологія теракту від російських терористів

  Інформація про те, що росіяни можуть вчинити підрив дамби почала з’являтися ще з осені минулого року. Але залишались сподівання на те, що росіяни – це теж люди, а не мавпа з гранатою.

  Спочатку рашисти підняли рівень води у Каховському водосховищі до рекордної відмітки – 17,5 метрів. У віворок 06 червня 2023 року, о другій годині ночі, росіяни підривають Каховську ГЕС, але не можуть оцінити свої успіхи, бо темно.
Світанок. Росіяни думають, що вони акуратно підірвали невелику частину ГЄС і підтоплюють наших військових, які знаходяться на островах. Гауляйтер Нової Каховки Леонтьев о 6:06 ранку каже що підрив ГЄС – “ето брєд”. Ось посилання РІА-новості https://archive.is/aTyK8

  Російське OSINT розвідувальна спільнота Рибарь, підхоплює тезу і віщає про підрив невеликої частини дамби о 6:51. Посилання https://archive.ph/flapa

  Піднялось сонце і о 06:51 в Новій Каховці роздивились, що дамбі – повне “3,14”. І тут до рашистських стратєгов починає доходити, у що вони вляпались. Гауляйтер Нової Каховки різко змінює риторику і заявляє, що ніякого підриву не було, а то все сталося через обстріл з боку ЗСУ. Посилання https://archive.ph/LFFKF

  Але роспропагандони, які ще не знають “глубіни всєх глубін”, продовжують працювати “за методичкою” і продовжують закидувати в інформпростір, про дамбу, яку раніше обстрілювали, а потім вона сама “трохи втомилась” і вирішила “трохи поламатись”. Ось пост пропагандиста Подолякі https://archive.ph/DgQIV і пропагандистського каналу війна з фейками https://archive.ph/GRN55

  О 08:25 всі телеграм канали, що співпрацюють з російськими військовими, радісно стрибають на хвостах: ура!, через підрив каховської дамби позиції ЗСУ на островах підтоплює, ЗСУ намагаються евакуюватись і спасатись. Далі публікують радісні відосіки, як вони здійснюють ураження позицій ЗСУ на островах. Посилання https://archive.ph/c0iHL

  О дев’ятій годині потроху до рашистів починає доходити розуміння “глубіни всєх глубін” – що вони вчинили не просто дурню, а скоїли супермасштабну техногенну екологічну катастрофу, яка за обсягом може зрівнятися з Чорнобильською катастрофою.

  І ось тут російський інформпростір різко змінює тональність. Рашисти перевзувшись у повітрі почали звинувачувати українську сторону в провокаціях. Типу це операція Банкової, що дамба якось сама “разрушилась”… https://archive.ph/x8uwT

  Але навіть у своїх відмазках рашисти, як зазвичай, знову налажали: то дамбу підірвали, то її обстріляли з РЗСО Ольха…. https://archive.ph/uF0Xm Будь-який спеціаліст саперної справи дасть 100% гарантію, що зовні неможливо зробити наявні руйнування, і що в даному конкретному випадку пошкодження було здіснено внаслідок підриву вибухівки, закладеної з середини.

  Але роспропангандисти починають дотримуватись цієї тези, бо те що вони накоїли, це величезна міжнародна трагедія, особливо у екологічному плані.

  Тим часом звичайний російський окупант Гузєнко, який перебуває в Херсонській області, записав відеозвернення, де визнав, що це саме російська армія підірвала греблю Каховської ГЕС і закликав підривати й інші греблі на Дніпрі.

  А один з популярних військових z-пабліків дуже прозоро натякнув на те, що всі рашистські окупанти знали про підготовку теракту: «Что касаемо наших позиций на «нашем» берегу Днепра. Как вы могли заметить ранее, то их в зоне подтопления было немного. Основные позиции оборудованы вне зоны досягаемости воды».

  Руйнування Каховської ГЕС — це найбільша рукотворна і техногенна катастрофа в Світі за останнє десятиліття, яка вбиває екологію і негативно вплине на життя сотень тисяч людей у наступні роки.

  У бліцінтервʼю для Forbes керівник «Укргідроенерго» Ігор Сиротa розповів, що водосховище спустошиться до «мертвої точки» приблизно за чотири доби. За 7-10 днів вся вода відійде далі у море.

  Ігор Сиротa наголосив, що по Запорізькій АЕС ситуація контрольована, катастрофічних наслідків не очікується. Головна проблема – без води залишиться велика частина трьох областей: Херсонської, Миколаївської та Запорізької.

  За його словами, щоб побудувати нову станцію, потрібно від $800 млн до $1 млрд. Окрім станції, треба буде будувати мостовий і залізничний перехід. «Якщо працювати 24/7, на це піде п’ять років. І ми будемо це робити», – наголосив керівник «Укргідроенерго».

НАГАДУЄМО:

Рашисти підірвали дамбу Каховської ГЕС – існує реальна загроза аварії на Запорізькій АЕС (доповнено)