Українська сторона ініціює екстрене позачергове засідання ТКГ

  Останнім часом спостерігається ескалація ситуації на Донбасі. Лише 05 квітня 2021 року збройні формування Російської Федерації сім разів порушили режим припинення вогню і вбили двох українських військових. Виходячі з цього українська сторона у тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі ініціює екстрене позачергове засідання ТКГ. Про це йдеться в повідомленні пресслужби української делегації.

 

  В українській делегації ТКГ заявили, що з моменту минулого засідання 30 березня 2021 року внаслідок обстрілу позицій Збройних Сил України був поранений мирний житель Красногорівки Донецької області, в результаті прицільного вогню противника загинули три військовослужбовці ЗСУ та ще чотири отримали бойові поранення і травми.

 

  Ці грубі порушення режиму припинення вогню на тлі безпрецедентного посилення угрупування військ Російської Федерації поблизу державного кордону України і войовничої риторики представників ТОРДЛОУ викликають глибоку стурбованість у політичного керівництва України та міжнародних партнерів, зазначили в делегації.

 

Читайте також:

  “Виходячи з цього, керуючись пунктом 4 Доповнення до Комплексу заходів з виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 року за підсумками консультацій ТКГ від 29 вересня 2015 року Глава Української делегації Л.Кравчук звернувся до керівництва ОБСЄ підтримати ініціативу України про скликання екстреної зустрічі Тристоронньої контактної групи для обговорення питань щодо негайного вжиття рішучих заходів з відновлення режиму припинення вогню і повернення до суворого виконання домовленостей, досягнутих 22 липня 2020 року”, — йдеться в повідомленні пресслужби.

 

  Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради минулого тижня повідомив, що уздовж державного кордону України розташувалися 28 батальйонних тактичних груп ЗС Росії. Він також попередив, що очікується додаткове зпереміщення ще 25 батальйонних тактичних груп, що в сукупності з наявними розгорнутими силами і засобами поблизу державного кордону з Україною створює реальну серйозну загрозу військової безпеки держави.

 

  Стурбованість у зв’язку із зосередженням російський сил біля кордонів України висловили також Німеччина і Франція.

 

Нагадуємо: