Учасники АТО/ООС Миргорода разом з фермерами вимагають від Президента України не допускати до влади «старих» корупціонерів

У тихому курортному місті Миргород, уславленого ще великим М. Гоголем,  цими днями неспокійно. Учасники бойових дій міста об’єдналися разом з місцевими фермерами і вийшли на акцію протесту, прагнучи «достукатися» до центральної і регіональної влади, або не допустити повернення до влади чиновника, який скомпрометував себе за часів попередньої влади. А Президента України В. Зеленського фронтовики попередили про необхідність більш виваженої кадрової політики, аби не створювати соціальної напруги у суспільстві.

 

Каменем розбрату між братерством учасників АТО/ООС та владою стала інформація, яку оприлюднили на сайті Національного агентства з питань державної служби, де розміщено результати відбору кандидатів на зайняття вакантної посади начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області. Столичні чиновники повідомили, що на цю «земельну» посаду відібрано Володимира Кокоєйка. Саме ця інформація і збурила фронтовиків, котрі на себе зазнали утисків земельної мафії під час оформлення у власність земельних ділянок, виділення яких їм гарантувала держава. До протесту учасників бойових дій приєдналися і фермери Миргородщини, які так само потерпають від чиновників Держкомзему.

В. Кокоєйка не випадково опинився в центрі скандалу, який наразі спалахнув у Миргороді. Його ім’я на вустах миргородців ще з 2005 року, коли Управлінням Держгеокадастру у Миргородському районі Полтавської області було створено ТОВ «КЦ Землемір». Тоді майбутній чиновник став співвласником цього товариства, а згодом його призначили на посаду  начальника Держземагентства у Миргородському районі. Миргородці, котрі в ті роки оформлювали документи на землю, скаржилися, що чиновник віддає перевагу «своєму» приватному підприємству (яке після призначення на посаду держслужбовця відійшло до родичів В. Кокоєйка – авт.) і відправляє прохачів до приватних землемерів, де за чималі гроші ті оформлювали документи. Себто, робили те, що мав робити відділ Держкомзему у Миргородському районі безплатно. У березні 2014 року терпець у фермерів увірвався і вони таки домоглися того, аби сесія Миргородської райради висловила недовіру В. Кокоєйку, який після цього пішов з посади. Але потім передумав і звернувся до суду про поновлення на роботі. Але справу програв. Проте, вже невдовзі його знову побачили у кріслі голови районного відділу Держкомзему Миргородщини. Уже тоді учасники АТО, які поверталися з фронту, відчули на себе безжальний молох чиновницької машини, якою керував скандальний посадовець. З приходом до влади В. Зеленського, як відомо, Держгеокадастр «обнулили» і почалося призначення на посади в районах і областях нових керівників. На Полтавщині, як бачимо, цю посаду зарезервували за В. Кокоєйком…  

 

Це настільки збурило фронтовиків і місцевих фермерів, що спокійним Миргородом прокотилася хвиля протесту проти такого кадрового рішення. Невдоволені і розлючені учасники бойових дій написали доволі гнівного листа до Президента України В. Зеленського, голови ОДА О. Синєгубова, голові Держгеокадастру України Р.Лещенка, в якому вимагають не допустити до посади В. Кокойєнка.

«До Вас звертаються учасники бойових дій Миргородщини АТО/ООС, люди які віддавали своє здоров’я для захисту Єдиної та Неподільної Незалежної України з проханням почути нас та не допустити події, яка викличе спалах гострої соціальної напруги в Полтавській області!

Ми висловлюємо рішучий протест проти призначення відомого у місті Миргороді та усій Полтавській області корупціонера — Кокоєйка Володимира Володимировича керівником управління Держгеокадастру України в Полтавській області.

Фермери, власники паїв, учасники бойових дій на Сході України вже одного разу об’єднувалися, щоб викинути цю особу з посади керівника Миргородського районного управління Держгеокадастру. Сотні фермерів, фізичних та юридичних oci6 стали заручниками цього спритного ділка за часів його керівництва у Миргородському ДГК. Спільними зусиллями фермерів, бійців, активістів, депутатів районної ради, які на сесії висловили йому недовіру корупціонера вдалося звільнити. Йога спроби поновитися через суд виявилися марними, коли ми дізналися про це – пів сотні миргородців приїхали з плакатами під суд, а декілька сотень були готові вийти з шинами під Миргородське управління ДГК – зустрічати його «друге пришестя».

Тепер, коли ми дізналися про його призначення на посаду керівника ДГК цілої Полтавської області – нашому обуренню немає меж…».

На думку протестувальників, рішення про призначення на посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області В. Кокоєйка, найгірший варіант для  регіону. І помітна пляма на репутації правлячої партії  «Слуга Народу», чиї функціонери відкрито займаються відродженням корупції, повертаючи на керівні посади чиновників  часів В. Януковича.

«Як ми можемо захищати Україну, а Ви – розбудовувати її, якщо керівні посади займатимуть такі люди? Ми прагнемо жити в сильній та багатій Україні, де закон – понад усе, але ми знову вийдемо проти цього корупціонера, нас підтримала Координаційна Рада громадських організацій учасників АТО Полтавської області, спілка фермерів та землевласників Полтавської області, ветеранські організації з усієї України приїдуть допомагати нам у боротьбі проти цієї кричущої несправедливості.

 

Ми віримо, що Ви не знали кого призначаєте на цю посаду, а не спеціально ставите цю заплямовану особу керувати нашим ДГК, тому просимо Вас не затверджувати на посаді Кокоєйка Володимира Володимировича і не створювати цим гостру ситуацію в Полтавській області. Ми залишаємо за собою право провести повторну люстрацію цього представника старої корупційної влади, але сподіваємося на Ваше розуміння наших проблем та повагу до учасників бойових дій та фермерів Полтавської області! Слава Україні!», – попереджають  фронтовики керманичів держави і регіону.

Відкритого листа підписали голова відокремленого підрозділу АТО «Всеукраїнська спілка учасників АТО» бойових дій та миротворчих місій Сергій Бакало, та  в.о. голови громадської організації ветеранів АТО Миргорощини «Щит Миргородщини» Віктор Костенко.

 

Олександр Брусенський, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС.