У ЗСУ з’явиться уніфікована жіноча військова форма

   Незабаром у ЗСУ з’явиться уніфікована жіноча військова форма. Її розробкою займаються дві ініціативні групи волонтерів, повідомляє “ВВС Україна”. Сьогодні в ЗСУ, інших силових структурах служать близько 57 тисяч жінок. Із них близько 32 тисяч перебувають у зоні бойових дій.

 

  Фізіологічно чоловічі фасони та розміри одягу не відповідають жіночим. Тому жінкам доводиться “підганяти” форму: перешивати або у польових умовах пристосовувати її шпильками, підтягувати тактичним ременем. Це дуже незручно і нефункціонально. 

 

  Більшість жінок на передовій, підбирають (шиють або перешивають)  собі обмундирування самі. За словами наших жінк-військових, найкращою є “лінійка” жіночої форми армії США.

 

  Саме це і змусило авторів волонтерського проєкту Arm Women Now (Озброїмо жінок зараз) поставити собі амбітну мету –  забезпечити українських захисниць якісною і функціональною формою. Лекала для однострою розробили за жіночою формою збройних сил США. Відшили форму з якісного “пікселю”, який замовляли у Польщі.

 

Тактична військова форма ЗСУ
Ірина Никорак демонструє, як чоловіча форма ЗСУ зазвичай “сидить” на жіночій фігурі (ліворуч),
і який вигляд має форма, пошита за жіночими лекалами (праворуч)

  Організація також планує виробництво футболок, тактичних сорочок “убокс”, а на осінь – термобілизну та теплий зимовий одяг, який розроблятимуть за новими лекалами. Серед інших речей першої необхідності – легке тактичне взуття, а також зручна нижня білизна. Крім того, “певні відмінності” повинна враховувати і плитоноска.

 

  Проєкт Arm Women Now фінансується благодійними внесками й через аукціони за участю зірок шоубізу та спортсменів. Волонтерам вже вдалося зібрати 400 тис. грн, яких вистачило на пошив 300 комплектів.

 

   З проблемою відсутності зручної жіночої форми свого часу стикалися жінкі-військові в усіх розвинених арміях світу. Але сьогодні там цих проблем не існує.  Після того, як форму протестують на передовій, Міністерство оборони зможе затвердити єдиний стандарт жіночої уніформи та передбачити на це гроші в бюджеті.